sava Decore
09177106915
mmalekmotiei@gmail.com
sava group decoration
نکاتي که در ديزاين اتاق کودک نمي دانستيد!

در این مقاله، به بررسی مهمترین نکات در دیزاین اتاق کودک خواهیم پرداخت. استفاده از دکوراسیون مناسب در اتاق کودک می تواند در احساس امنیت و آرامش کودک شما تاثیر بسزایی داشته باشد. بررسی نکاتی که می تواند در عدم صدمه کودک شما و احساس امنیت آن تاثیر گذار باشد، مي تواند از رنگ تا اساسی ترین عناصر در داشتن یک طراحی مناسب متغیر باشد. داشتن یک دیزاین استاندارد برای اتاق کودک، یکی از مهم ترین عوامل در احساس آرامش و امنیت کودک شماست. مجموعه ساوا، با سال ها تجربه در بازسازی و نوسازی منازل و ارائه انواع متریال ها به شما هموطنان عزیز در جهت داشتن خانه ای امن و رویایی کوشا بوده است. شما می توانید از مشاوره های تخصصی و رايگان  مجموعه ساوا در خصوص دیزاین اتاق کودک و سایر نقاط منزلتان برخوردار شوید.

سیستم کف سازی مناسب

 یکی از مهمترین مسائل در داشتن اتاقی استاندارد برای کودک شما استفاده از سیستم کف سازی صحیح است. اتاق کودک شما بايد از متریال مناسب پر شده باشد تا بتواند امنیت کودک شما را تضمین کند. پارکت یا لمینت، بهترین متریال برای کف اتاق کودکان است. زیرا، صدمه کمتری به کودک شما به نسبت کاشی سرامیک و سایر متریال موجود در بازار وارد می‌کند. بنابراين، پارکت می ‌تواند یک متریال نرم و مناسب برای کف اتاق کودکان شما باشد تا از ضربه های وارده تا حد ممکن پیشگیری کند. مجموعه ساوا، متنوع ترین پارکت ها را در تنوع رنگ بندی و کیفیت بسیار مرغوب دارد که شما می توانید با اطمینان خاطر آن ها را تهیه کنید. همچنین، در پارکت های مجموعه ساوا از رگه های چوب استفاده شده تا حس طبیعی چوب را راحت ‌تر به مخاطب القا کند. درنتيجه، می‌تواند گزینه مناسبی در جهت داشتن دیزایني بهتر در منازل شما باشد.

تاثيرات بيش از اندازه رنگ در اتاق کودک

 استفاده از سبک مونوکروم در اتاق کودکان ممنوع می باشد. سبک مونوکروم، سبکي است که در آن تنها از یک تناژ رنگ استفاده شده و تک رنگی بودن مکان بسيار مشهود بنظر مي رسد. استفاده بیشتر از ۶۰ درصد از یک رنگ مشخص در اتاق کودکان ممنوع می باشد. زیرا، برای کودک احساس سستی و کلافگي به وجود می آورد. بنابراین، حتی از رنگ های بسیار معمول در اتاق کودکان مثل صورتی و آبی نیز بيش از حد استفاده نکنید و از یکنواخت شدن رنگ ها در اتاق کودک خودداری کنید. استفاده از تنوع رنگ می تواند تاثیر بسزایی در روحیه کودک شما داشته باشد.  بنابراین، با استفاده از رنگهای مختلف فضا اي مفرح و شاد را برای کودک خود به وجود آورید.

تامین نور مناسب در اتاق کودک

 به هیچ وجه از نورهای مستقیم در اتاق کودک استفاده نکنید. استفاده از نور مستقیم، باعث می شود که چشم کودک شما آسیب ببيند. استفاده از نورهای مستقیم مانند هالوژن در اتاق کودکان ممنوع می باشد. شما می توانید برای داشتن یک نور مناسب در اتاق کودکتان از نورهای پخش استفاده کنید تا چشم کودک آسیب نبیند و فضا امني را برای کودک شما به وجود آورد. استفاده بیش از حد نور نیز می تواند همانند استفاده از نور کم گزینه اي غلط برای اتاق کودک شما باشد. همچنین، شما می توانید از یک نور ملایم برای خواب کودک استفاده کنید تا فضا را برای کودک ایمن تر و بهتر کنید.

تخت کودک را درست انتخاب نمي کنيد

در انتخاب تخت برای کودک خود بسیار دقت کنيد. انتخاب تخت کودک، در ایمنی و آرامش کودک نقش اساسی را ایفا می ‌کند و یکی از مهمترین عنصر ها در داشتن اتاق خوب و مناسب است. یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب تخت کودکان این است که ارتفاع بدنه تخت باید حداقل نیم متر باشد تا ایمنی کودک شما حفظ شود. همچنین شما می توانید با انتخاب صحیح تخت به کودک خود این امکان را بدهید تا مدت بیشتری از آن استفاده کند. به طور مثال، شما می توانید از تخت هایی استفاده کنید که از حالت تخت کودک به تخت نوجوان تبدیل می شوند. این تخت ها می توانند بسیار مقرون به صرفه باشند. يک جنس معمول برای انتخاب تخت کودک mdfاست که می تواند گزینه مناسبی برای تخت کودکان باشد. شما می توانید از تخت با تجهیزات متحرک نیز استفاده کنید. انتخاب تخت هایی که در قسمت پایین آن ها قفسه هایی جایگذاری شده است، می تواند کاربردی تر از تخت های ساده باشد. شما می توانید در این قفسه ها وسایل لازم کودک را جايگذاري کنيد تا دسترسی به آن ها راحت تر باشد. 

استفاده از محیط خلوت

مهیا کردن یک محیط خلوت، جهت احساس آرامش کودک می تواند یکی از ضروري ترين عوامل در داشتن اتاقی زیبا و آرام برای کودک شما باشد. از شلوغی در محیط پرهیز کنید تا کودک شما بتواند آرامش بیشتری داشته باشد. همچنین، می توانید از قفسه و کمد های بزرگ و کوچک در اتاق کودک استفاده کنید تا از شلوغی پرهیز شود. استفاده از لوازم دکوری بیش از اندازه و لوازم گوناگون در اتاق کودک می ‌تواند گزینه نامناسبی در جهت داشتن اتاقی استاندارد باشد.

عدم استفاده از آینه در اتاق کودک 

در اتاق کودک خود از آینه استفاده نکنید. زیرا، می تواند به ایمنی کودک شما آسیب رساند. همچنین، عدم استفاده از استفاده از آینه نیز می ‌تواند در داشتن اتاق بهتر برای کودک تاثیر گذار باشد. همچنین از لحاظ روحی نیز می‌تواند در کودکان تاثیر گذار باشد. بنابراین، عدم استفاده از آینه در اتاق کودک در نظر بگیرید. استفاده از قاب عکس را جايگزين آينه در اتاق کودک کنيد. استفاده از قاب عکس پدر و مادر در اتاق کودک، باعث احساس امنیت بیشتر و کودک شما می شود. با استفاده از قاب عکس خودتان در اتاق کودکانتان می توانید محیطی شاد و مفرح را برای آن به وجود آورید تا بتوانند به راحتی در آن اتاق استراحت و بازی کنند.

 از سنسور صدا تا کمد پر قفسه !

 سنسور صدا، می تواند یکی از راهکارهای هوشمندانه در اتاق کودک باشد تا بتوانید از کوچک ترین اتفاق ها مطلع شوید و از صدمه کودک خود تا حد ممکن جلوگیری کنید. استفاده از سنسور در اتاق کودک در سراسر جهان امروز استفاده می شود تا بتوانید مراقبت بیشتری از کودک خود کنید. بنابراین، استفاده از سنسور صدا را دست کم نگيريد.  استفاده از کمد قفسه های زیاد برای اتاق کودک می‌تواند در نظم دهی به اتاق خلوت بسیار کارآمد باشد. بنابراین، استفاده از فضای زیاد در درون کمد کودک را در نظر بگیرید تا همه چیز طبقه بندی شده و منظم باشد. این مسئله می ‌تواند در روحیه کودک شما تاثیر بسزایی داشته باشد. بنابراین، در انتخاب کمد کودک خود دقت کنید و کمد های پر قفسه را انتخاب کنید تا بتوانید تمامی وسایل های بازی، لباس وسایل لوازم مورد نیاز کودک را در آن به صورت منظم تر جایگذاری کنید.

به طور کل، عوامل بسیاری در داشتن اتاقی استاندارد برای کودک ضروری است که شما می توانید با استفاده از مشاوره های تخصصی و رایگان مجموعه ساوا اتاق کودک خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید. مجموعه ساوا،  با سال ها سابقه در حوزه بازسازی و نوسازی مناطق و ارائه متریال به شما عزیزان خدمت می کند. مهمترین عامل در مجموعه ساوا با محیا کردن محیط آرام و امن برای شما عزیزان است. مجموعه ساوا، به صرفه ترین قیمت ها با کیفیت ترین متریال ها را برای شما تهیه می کند تا بتوانید از داشتن خانه ای لوکس و درعین حال اقتصادی لذت ببرید. شما می توانید طيف گسترده‌ای از تمامی متریال در انواع طرح و رنگ بندی را در مجموعه ساوا تهیه کنید.

لينک منابع:

https://www.pinterest.com/weesqueakshoes/kids-rooms/

http://www.home-designing.com/modern-kids-room-design-ideas-photos-tips-accessories

https://www.kids-room.com/