sava Decore
09177106915
mmalekmotiei@gmail.com
sava group decoration
سبک نئوکلاسیک، گزینه ای مناسب در دکوراسیون داخلی

 امروز می خواهیم به یکی از سبک های متفاوت در زمینه دکوراسیون داخلی بپردازیم که این سبک یکی از محبوب ترین سبک های سال ۲۰۲۱ به شمار می آید. سبک نئو کلاسیک، در عین ساده بودن جذابیت ‌های خاص خود را دارد. این سبک به اندازه سبک مینیمالیسم ساده و به اندازه سبک کلاسیک باشکوه است. این سبک تلفیقی از سبک کلاسیک و تمایلات دنیای مدرن است که قرار گرفتن تلفیقی این سبک می تواند ایده آل بسیاری از افراد در دکوراسیون داخلی منزل باشد. مجموعه ساوا، با سال ها فعالیت در زمینه بازسازی و نوسازی منزل می تواند به راحتی خانه شما را در سبک های مختلفی چون نئو کلاسیک، مدرن، کلاسیک و مینیمالیسم دکور کند. یک طراحی داخلی جذاب شامل عناصر مختلف در یک سبک مشخص است. سبک نوکلاسیک به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید از موارد مورد علاقه خود در هر دوسبک مدرن و کلاسیک در مکان های صحیح استفاده کنید و عین خانه شیک و منحصر به فرد را به سبک نئو کلاسیک بسازید.

سبک نئو کلاسیک! نه مدرن، نه کلاسیک

این سبک، از دوران رنسانس روم و یونان باستان وجود داشته است. بنابراین، یکی از سبک های قدیمی در زمینه دکوراسیون داخلی است که محدودیت های کمتر در این سبک باعث شده که این سبک همچنان بروز و ترند باشد. از ویژگی های این سبک می توان به پیروی از قواعد سبک کلاسیک در عین استفاده از جزئیات محدود تر اشاره کرد. بنابراین، شما می توانید سبک مینیمال را نیز در خانه‌های نئو کلاسیک ببینید. همچنین، سبک نئوکلاسیک به نسبت سبک کلاسیک رنگ های بیشتری را در اختیار شما می گذارد. رنگ های استفاده شده در سبک کلاسیک به رنگ های سفید، طلایی و مشتقات آن برمی‌گردد. اما، در سبک نئوکلاسیک شما می توانید طراحی کلاسیک را در رنگ های مختلف و با جزئیات کمتر تجربه کنید. سبک نئوکلاسیک، یک سبک محبوب و پرطرفدار در دنیای مدرن است که از تمایلات مدرن با ویژگی‌های سبک کلاسیک پیروی می کند. این سبک خاص و مدرن به دلیل نداشتن محدودیت در استفاده از متریال و سایر عناصر منزل یک گزینه مناسب برای دیزاین منزل شماست. زیرا در این قسمت شما می توانید بدون هیچ محدودیتی از لوازم مورد علاقه خود استفاده کنید. همچنین، در این مسیر می توانید از اینکه طراح داخلی کمک بگیرید تا بتوانید آن ها را بهتر جاگذاری کرده و کاری کنید تا خانه شما زیباتر به نظر برسد. کابینت نئوکلاسیک، یکی از پرطرفدارترین متریال ها در این سبک است که بسیاری از افراد در سال ۲۰۲۱ از آن استفاده می کنند تا آشپزخانه مدرن و در عین حال شیک داشته باشند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

کابینت نئوکلاسیک 

در هر آشپزخانه ای رنگ و طراحی کابینت حرف اول را می ‌زند. بنابراین، شما برای داشتن آشپزخانه لوکس و در عین حال اقتصادی باید از یک کابینت در جنس رنگ و قیمت مناسب استفاده کنید تا آشپزخانه شما در بهترین حالت خود بدرخشد. یکی از سبک هایی که می توانید برای کابینت خود استفاده کنید، سبک نئوکلاسیک است. در سبک کلاسیک تاج کابینت های شما ابزار نخورده باقی می مانند و بهتر است که جنس کابینت شما از سنگ باشد تا بهتر به نظر برسد. یکی از مواردی که شما می توانید در کنار کابینت نوکلاسیک از آن استفاده کنید تا کابینت شما بیشتر به چشم می آید،. آینه کاری است آینه کاری یکی از مواردی است که به خوبی می‌تواند در کنار سبک نئوکلاسیک بدرخشد. در نتیجه، استفاده از آن در منزل و خصوصاً آشپزخانه شما، می تواند بسیار مفید واقع شود. شما می توانید برای داشتن کابینت های نئو کلاسیک از رنگ های مختلفی مثل سفید خاکستری و هر رنگ استفاده کنید. اما پیشنهاد ما به شما این است که ریسک کنید و رنگ های جذاب تر را انتخاب کنید. رنگ هایی مانند سبز یشمی و آبی کم رنگ می توانند دو گزینه مناسب برای داشتن منزلی نئوکلاسیک و در عین حال شیک باشند که طراحی کابینت های نئوکلاسیک به شما این امکان را می‌دهد تا آشپزخانه شما منظم ‌تر به چشم بیاید. همانطور که می ‌دانید در یک آشپزخانه ای زیبا در سال ۲۰۲۱ نظم حرف اول را می‌زند. بنابراین، کابینت های نوکلاسیک می‌تواند به شما کمک کند تا نظم را در آشپزخانه خود برقرار کنید.

سه قانون مهم در سبک نو کلاسیک

 در سبک نئوکلاسیک استفاده از متریال، پالت رنگی و انتخاب صحیح کاغذ دیواری حرف اول را میزند. بنابراین، شما می توانید با رعایت این ۳ قانون مهم خانه ای زیبا و در عین حال مدرن داشته باشید که در سبک نئوکلاسیک می‌درخشد. سبک نئوکلاسیک، به دلیل نداشتن محدودیت‌های سبک مدرن و کلاسیک محدودیت‌های کمتری دارد و به همین سبب دست شما را در انتخاب متریال باز می گذارد.

پالت رنگی نئوکلاسیک 

نئو کلاسیک، سبکی است که در آن استفاده محدود تر از اکسسوری و لوازم جزئی اشاره شده است. استفاده از رنگ های خنثی مانند طوسی نسکافه ای بژ و کرم در این سبک می تواند گزینه مناسبی باشد. شما می توانید در کنار این طیف رنگی را از یک رنگ خاص و منحصر به فرد مانند بنفش، زرد لیمویی، سبز لجنی و رنگ های از این قبیل استفاده کنید تا دکوراسیون منزل شما بیشتر به چشم می آید. همچنین شما می توانید از قوانین روانشناسی نیز در دیزاین منزل خود استفاده کنید. به طور مثال، از رنگ زرد بهتر از در اتاق کار استفاده شود. زیرا، سبب افزایش خلاقیت و بزرگتر دیده شدن محیط می‌شود. بنابراین، استفاده کردن از رنگ زرد در مناطق مختلف منزل شما می تواند گزینه مناسبی باشد.

پرده در سبک نئوکلاسیک

 پرده در منزل، یکی از پر اهمیت ترین متریال ها است که به طور معمول افراد وقت بسیاری را برای آن صرف می کنند تا پرده منزلشان با دیگر عناصر منزل همخوانی داشته باشد. پرده سالن پذیرایی در سبک نئوکلاسیک باید ساده و در عین حال خاص باشد. بنابراین، شما می توانید از پرده های ساده با یک طراحی خاص در قسمت پس زمینه استفاده کنید و در عین سادگی شیک بودن را تجربه کنید. همچنین، در سبک نئوکلاسیک شما باید از پرده های بلند استفاده کنید تا سبک نوکلاسیک بهتر به تصویر کشیده شود. شما می توانید جنس های مختلفی را در انتخاب پرده در نظر بگیرید. پرده‌ دکوری با جنس مخمل می تواند گزینه مناسبی به نسبت سایر جنس های معمول پرده در انتخاب پرده باشند. در قسمت داخلی پرده خود نیز از جنس هایی مانند حریر استفاده کنید. مجموعه ساوا، متنوع‌ ترین بوک پارچه ای ها را به شما ارائه می دهد تا بتوانید به کمک آن انتخاب دقیق تر و بهتری داشته باشید.

فرش در دکوراسیون نئوکلاسیک

 استفاده از فرش دو رنگ، یک راز موفقیت در دکوراسیون نئوکلاسیک به حساب می آید. استفاده کردن از آن می تواند سبب شود تا دکوراسیون نئوکلاسیک را به شیوه بهتری در خانه به تصویر بکشید. استفاده کردن از فرش با طرح های خلوت و در اولویت قرار دادن سادگی در انتخاب فرش می تواند به شما کمک کند تا دیزاین بهتری داشته باشید. همچنین، شما می‌توانید از دو تناژ رنگی در یک فرش نوکلاسیک استفاده کنید تا زیبایی را این سبک را بیشتر به تصویر بکشید. 

در آخر، شما می‌توانید با بهره گرفتن از عناصر مختلف در سبک نئوکلاسیک منزل رویایی را برای خود خلق کنید. سبک نئو کلاسیک، یک سبک آوانگارد و در عین حال منحصر به فرد است که می تواند زیبایی را به روش خاص تری برای شما به ارمغان بیاورد. مجموعه ساوا با فعالیت در زمینه دکوراسیون داخلی می‌تواند مشاوره های تخصصی و در عین حال رایگان خود را در جهت داشتن منزل زیبا در سبک های مختلف چون سبک نئوکلاسیک برای شما به ارمغان آورد.

لینک منابع:

https://www.ofdesign.net/interior-design/neoclassical-interior-style-the-elegance-of-the-18th-century-3066

https://www.pinterest.com/Ideasesraa/neoclassical-interior-design/