دکوراسیون داخلی

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیت

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیت
امتیاز شما به این مطلب

اغلب افراد برای دکور آشپزخانه خود به دنبال تصاویر در پینترست، وبلاگ‌ها، پیج‌های اینستاگرام و … هستند تا از آن‌ها الگوبرداری کنند. اگرچه برخی از سبک‌های دکوراسیون وسوسه‌انگیز است، اما با توجه به طراحی منحصر به فرد، ممکن است برخی از آن‌ها برای آشپزخانه شما مناسب نباشند. اما یک راه بهتر، طراحی چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیتی شماست. در این مطلب قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. به هر حال دانستن اینکه چه نوع دکوری با شخصیت شما تناسب دارد، می‌تواند بهترین راهکار برای چیدمان باشد.

انواع تایپ شخصیتی افراد

مطابق با تست شخصیت مایرز-بریگز افراد دارای چهار نوع تیپ شخصیتی هستند که عبارتند از:

برونگرایی (E) در مقابل درونگرایی (I):

این تیپ مشخص می‌کند که چطور انرژی خود را با دنیای بیرون به اشتراک می‌گذارید. یک شخص برونگرا به تعاملات اجتماعی نیاز دارد، در حالی که درونگراها به سختی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند.

سنجش (S) در مقابل شهود (N):

نحوه جمع آوری اطلاعات را مشخص می‌کند. شخصیت‌های حسی از حواس و واقعیت‌های پنج گانه خود استفاده‌ می‌کنند در حالی که شخصیت‌های شهودی از طریق احتمالات، الگوها و نظریه‌های انتزاعی معانی عمیق تری پیدا‌ می‌کنند.

تفکر (T) در مقابل احساس (F):

نحوه تصمیم‌گیری شما بر اساس روش جمع آوری اطلاعات است. اگر در شخصیت شما تفکر غالب است، تمایل دارید منطقی و عینی باشید. در مقابل افراد احساسی هستند.

قضاوت (J) در مقابل ادراک (P):

این دو نوع تیپ شخصیت نحوه نگاه و برخورد شما با دنیای خارج را تعیین‌ می‌کند. شخصیت‌های قضاوت کننده قوانین و ساختار را ترجیح می‌دهند، اما شخصیت ادراک تمایل دارد ذهنی بازتر و سازگارتر داشته باشد.

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیت

حالا براساس این تیپ‌های شخصیتی باید سبک دکوراسیون آشپزخانه خودتان را انتخاب کنید که عبارتند از:

آشپزخانه مینیمالیستی و تیپ شخصیت INTJ و INTP

شخصیت‌های INTJ و INTP اهل تفکر و منطق‌اند. اگر جزء این گروه از افراد هستید، مطمئنا علاقه زیادی به دانستن و کشف ناشناخته‌ها دارید. فردی هستید که از تجزیه و تحلیل و استراتژی برای یافتن راه‌حل‌های نوآورانه لذت می‌برید. سبک طراحی مینیمال در چیدمان آشپزخانه به ایجاد فضایی هماهنگ کمک می‌کند تا ذهن‌تان برای انجام کارهای خلاقانه آماده باشد.

مقاله پیشنهادی : اصول طراحی آشپزخانه به سبک مینیمال

فراموش نکنید تایپ شخصیتی INTJ و INTP خودانتقادگر هستند. داشتن یک آشپزخانه مرتب در زمان صبح احساس خوبی به شما می‌دهد تا صبح خود را با حس شیرین موفقیت شروع کنید.

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیتآشپزخانه مدرن برای تایپ شخصیتی ENTJ و ENTP

شخصیت‌های ENTJ و ENTP بالفطره رهبر هستند و همیشه چشمشان به افق است. برای همین داشتن یک آشپزخانه به سبک مدرن برای این افراد کمک می‌کند تا کنجکاوی شخصیت آن‌ها برای دیدن چیزهای جدید و میل طبیعی به رهبری بهتر آشکار شود. داشتن یک آشپزخانه تمیز و شیک به سازماندهی، برنامه‌ریزی و آماده کردن غذا و وسایل خانه کمک می‌کند.

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیتآشپزخانه اسکاندیناوی برای تایپ شخصیتی ENFP و ENFJ

تیپ‌های شخصیتی ENFP و ENFJ مشتاق و کاریزماتیک هستند و می‌دانند چطور با خلاقیت خود دیگران را ذوق‌زده کنند. این افراد متفکرانی آزاده و کنجکاو هستند و از سرگرم شدن با کارهای ساده لذت می‌برند. از آنجا که این افراد به عنوان دوستانی الهام‌بخش و آرام شناخته می‌شوند، داشتن یک آشپزخانه با چیدمان اسکاندیناوی را برای آن‌ها پیشنهاد می‌دهیم. زیرا این چیدمان آشپزخانه دارای فضایی باز و روشن است و به پرورش خلاقیت آن‌ها و حفظ یک فضای نسبتا سازمان یافته کمک می‌کند.

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیتآشپزخانه کلبه‌ای برای شخصیت‌های INFP و INFJ

شخصیت‌های INFP و INFJ به عنوان درمانگر یا مشاور نیز شناخته می‌شوند و داشتن یک آشپزخانه به سبک کلبه‌ای می‌تواند بهترین انتخاب برای این افراد باشد. اگر جزء این گروه از افراد هستید از گوش دادن به صحبت‌های دیگران و ایجاد احساس آرامش در آن‌ها لذت می‌برید. بنابراین گاهی دوستان یا نزدیکان خود را برای یک وعده شام یا عصرانه دعوت می‌کنید تا در کنارتان احساس آرامش کنند.

در این صورت باید چیدمان آشپزخانه ای با فضای روشن، سفید و کلبه‌ای داشته باشید تا مهمانی دوستانه خود را در آنجا برگزار کنید. گذاشتن گلدان‌های طبیعی هم به دلپذیر شدن فضای آشپزخانه کمک زیادی می‌کند.

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیتآشپزخانه سنتی برای شخصیت‌های ISTP و ESTP

شخصیت‌های ISTP و ESTP که اهل هنر هستند و دلشان می‌خواهد با وسایل کهنه و سنتی قدیمی سرگرم شوند. این افراد به هر چیز قدیمی علاقمند می‌شوند و با خلاقیت و ذوق خود از اشیاء کهنه چیزهای جدید و زیبا می‌سازند. بنابراین به آشپزخانه‌ای به سبک هنری و سنتی نیاز دارید. طراحی روستیک آشپزخانه یکی از بهترین چیدمان‌هایی است که با شخصیت‌های ISTP و ESTP مناسب است.

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیتآشپزخانه التقاطی برای تایپ‌های شخصیتی ESFP و ISFP

هر دو شخصیت ESFP و ISFP عاشق کاوش و آزمایش چیزهای جدید هستند. از آنجا که این افراد فوق العاده هنری و خلاق‌اند، چیدمان آشپزخانه ای با فضای رنگارنگ و هنری می‌تواند برای آن‌ها مناسب باشد و شخصیت آن‌ها را منعکس کند. پس اگر جزء این تیپ‌های شخصیتی هستید و یک آشپزخانه با سبک دلخواه خود را می‌خواهید باید به ریزه‌کاری‌های آن و استفاده از رنگ‌های شاد فکر کنید.

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیتآشپزخانه روستایی برای شخصیت‌های ESFJ و ESTJ

تیپ‌های شخصیتی ESFJ و ESTJ هر دو دلسوز، مشتاق کمک و بسیار خانواده محور هستند. آنها از بودن در کنار خانواده و عزیزانشان لذت‌ می‌برند و رهبرانی طبیعی هستند که دوست دارند کارها را خودشان به نحو احسن انجام دهند. آشپزخانه خانه‌های روستایی یا سبک دکوراسیون روستیک برای کسانی که از میزبانی و برگزاری مجالس خانوادگی بزرگ لذت می‌برند، عالی است. اگر عاشق آشپزی کردن برای خانواده هستید، این سبک دکور برای آشپزخانه شما مناسب است.

مقاله پیشنهادی : ایده های ارزان برای بازسازی آشپزخانه

یک آشپزخانه بزرگ و مفهومی باز به سبک خانه‌های روستایی، فضای مناسبی را برای خانواده و دوستان شما فراهم می‌کند تا از بودن در کنار هم لذت ببرید.

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیتآشپزخانه‌های سنتی برای تیپ‌های شخصیتی ISFJ و ISTJ

درست مثل تایپ‌های شخصیتی ISTP و ESTP، این دو شخصیت هم هنر هستند و از وسایل کهنه قدیمی لذت می‌برند. تیپ‌های شخصیتی ISFJ و ISTJ محیط‌های سنتی با مجموعه‌ای قوانین ثابت را به وسایل مدرن امروزی ترجیح می‌دهند. این افراد در آشپزخانه‌های سنتی احساس راحت‌تری دارند. زیرا می‌توانند به راحتی همه چیز را مرتب کنند و یک فضای کاربردی و زیبا داشته باشند.

بهترین سبک های چیدمان آشپزخانه براساس تیپ شخصیتجمع بندی

آشپزخانه جایی است که غذا را در آن برای اهل خانه یا مهمان‌ها تهیه می‌کنید که نقش زیادی در سلامت شما دارد. اما روحیه و احساس شما هم می‌تواند در تهیه بهترین و سالم‌ترین غذاها موثر باشد. از طرفی وقتی در آشپزخانه هستید باید احساس بهتری داشته باشید و از اینکه فضا باب میلتان چیده شده است، لذت ببرید. به همین دلیل سبک آشپزخانه باید متناسب با روحیات و شخصیت شما باشد. در اینجا با توجه به انواع تایپ شخصیتی، چیدمان‌ مناسب آشپزخانه را معرفی کردیم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *