آشنایی با محصولات

انواع پرده کرکره ای مناسب فضای نشیمن

انواع پرده کرکره ای مناسب فضای نشیمن
امتیاز شما به این مطلب

پرده کرکره ای به دکوراسیون فضاهای نشیمن شکل خاصی می دهد. در واقع دکوراسیون یک کل است و هر محصولی که در خانه خود قرار می دهید، چه بزرگ و چه کوچک، می تواند به دکوراسیون کمک کند. اشتباه نیست اگر بگوییم این پرده ها که یکی از مهم ترین محصولات منازل هستند نیز نقش مهمی در شکل دادن به دکوراسیون دارند. پرده های کرکره ای که نوعی پرده هستند نیز به دلیل تزیین و کاربردی بودن از جمله محصولاتی هستند که به دکوراسیون منزل کمک می کنند. در این مقاله بیشتر در این باره خواهیم گفت.

انواع پرده کرکره ای مناسب فضای نشیمنپرده کرکره ای به چه معناست؟

پرده کرکره ای نوعی پرده است که با استفاده از مواد مختلف ساخته می شود و معمولاً از نوارهای افقی تشکیل شده است. با کمک طناب هایی که نوارهای پرده با آن ها متصل می شوند و مکانیزم میله ای که این طناب ها را به هم متصل می کند، می توان زاویه نوارها را کنترل کرد. به این ترتیب پرده باز و بسته می شود. اگرچه راه راه های افقی بیشتر در مدل های پرده پرده ای غالب هستند که استفاده آسانی را فراهم می کنند و می توان آنها را در پنجره های خانه و محل کار ترجیح داد ؛ اما می توان پرده را با ترکیب راه راه های عمودی در طراحی برخی از مدل ها ایجاد کرد.

انواع پرده کرکره ای

مواد پرده مورد استفاده در تولید نقش اصلی را در تعیین انواع پرده ها ایفا می کنند. بیایید مدل های پرده کرکره ای و مزایا و معایب آنها را مطابق با مواد تولید شده بررسی کنیم.

پرده های چوبی چیست؟

پرده کرکره ای چوبی محصولاتی هستند که در تولید خود از چوب استفاده می کنند و از نظر تزئینی بسیار شیک هستند. آنها علاوه بر ماندگاری طولانی، در جلوگیری از ورود نور خورشید نیز بسیار موفق هستند.

مقاله پیشنهادی : پرده شید چند نوع است و چه تفاوتی با پرده زبرا دارد؟

پرده های چوبی را می توان به دو دسته چوب و نئوپان تقسیم کرد. محصولات نئوپان را می توان گزینه های مقرون به صرفه تری نسبت به پرده های چوبی در نظر گرفت. با این حال، نباید فراموش کرد که پرده های ساخته شده از چوب واقعی ممکن است عمر طولانی تری داشته باشند. از طرفی نظافت و نگهداری پرده های چوبی می تواند سخت تر از سایر پرده ها باشد.

انواع پرده کرکره ای مناسب فضای نشیمنپرده فلزی چیست؟

در بازار پرده کرکره ای فلزی به عنوان پرده آلومینیومی نیز شناخته می شود. پرده های آلومینیومی را می توان راحت تر از سایر انواع پرده تمیز کرد. یکی از بزرگ ترین مزایایش این است که می تواند به طور کامل نور خورشید را مسدود کند. ممکن است ساختاری سنگین تر از پرده های پلاستیکی داشته باشد. گزینه های رنگی مختلفی از این محصول در بازار وجود دارد.

پرده های پلاستیکی چیست؟

پـرده کرکره ای پلاستیکی که نوارهای آن از پلاستیک ساخته شده اند، مقرون به صرفه ترین گزینه ها هستند. این نوع که دارای گزینه هایی مانند پرده های پی وی سی نیز هست در جلوگیری از اشعه خورشید موفق بوده ؛ اما از نظر عمر مفید نسبت به سایر گزینه ها کمتر موفق است. به غیر از این انواع، پـرده کرکره ای پارچه ای نیز وجود دارد که معمولا در پرده های عمودی دیده می شود.

انواع پرده کرکره ای مناسب فضای نشیمنویژگی های پرده کرکره ای

از پـرده کرکره ای می توان در آشپزخانه، بالکن، در و حتی محل کار استفاده کرد. این پرده ‌ها که می‌ توانند در بسیاری از نقاطی که پنجره ‌ها وجود دارد استفاده شوند و ظاهری شیک ارائه دهند، مزایای زیادی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

  • پـرده کرکره ای در مقایسه با پرده های توری و پرده ها فضای کمتری را اشغال می کند.
  • هم وظیفه ی توری و هم آفتابگیر را بر عهده می گیرد. به این ترتیب شما نیازی به خرید دو محصول ندارید. از این لحاظ می تواند به شما در صرفه جویی مالی کمک کند.
  • انواعی از پـرده کرکره ای نیز وجود دارد که امکان نصب پرده در داخل شیشه را فراهم می کند.
  • از آنجایی که زاویه نوارها قابل تنظیم است ، با تنظیم درجه تابش نور خورشید می توان از آنها در ساعات مختلف روز استفاده کرد. همچنین ، جایگزین هایی مانند پرده کرکره ای مشکی می توانند به طور کامل نور خورشید را مسدود کنند و بنابراین ممکن است برای کسانی که می خواهند در یک محیط کاملا تاریک بخوابند مناسب باشند.
  • به وسیله رنگ ‌ها و طرح‌ های مختلف ، می‌ توانید آن را هر با دکوراسیونی سازگار کنید.

تفاوت بین پرده کرکره ای و کرکره غلتکی چیست؟

پـرده کرکره ای و غلتکی که اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند؛ در واقع دو نوع متفاوت هستند. در حالی که پرده های غلتکی عمدتا از یک تکه تشکیل شده اند، پرده های کرکره ای از ترکیب بیش از یک نوار تشکیل می شوند. معمولا از پارچه در کرکره های غلتکی استفاده می گردد. پارچه در مدل های کرکره بسیار کم به کار می رود و به جای پارچه، موادی مانند چوب، فلز و یا پلاستیک ترجیح داده می شود. در حالی که امکان تنظیم زاویه نوارها در پرده ها وجود دارد، کرکره های غلتکی این امکان را ارائه نمی دهند. با این حال، فراموش نکنیم که پرده های غلتکی محصولات بسیار شیکی هستند.

اگر می‌خواهید انواع پرده کرکره ای را در فضای زندگی خود بگنجانید، نگاهی به محصولات صفحه بیندازید تا مدل ‌های کرکره ‌ای را که می ‌توانند با دکوراسیون منزل شما سازگار شوند پیدا کنید.

انواع پرده کرکره ای مناسب فضای نشیمنچگونه اندازه پرده را بگیریم؟

برای نصب پـرده کرکره ای باید فقط قسمت های شیشه ای پنجره ها را اندازه بگیرید. اگر پرده های قرنیزی می خواهید، از سقف تا حدود 10 سانتی متر زیر شیشه و با اضافه کردن حدود 10 سانتی متر از دو طرف پنجره ها را اندازه بگیرید.

چگونه پـرده کرکره ای را باز و بسته کنیم؟

به طور معمول، پرده کرکره ای دارای دو مکانیسم طناب و میله است. مکانیسم طناب برای جمع کردن پرده به سمت بالا یا پایین آوردن پرده جمع شده در بالا استفاده می شود. مکانیسم طناب اجازه می دهد تا زاویه نوارها را تنظیم کنید. هنگامی که نوارها کاملاً موازی با یکدیگر باشند ، هم داخل و هم خارج آن دیده می شود.

مقاله پیشنهادی : آشنایی با انواع پرده مناسب فضای اداری

وقتی نوارها برای حالت بیرونی تنظیم می شوند، بیرون را می توانید ببینید؛ اما افراد از بیرون نمی توانند داخل را ببینند. وقتی نوارها برای حالت داخلی تنظیم می شوند، افراد از بیرون می توانند داخل را ببینند؛ اما شما نمی توانید بیرون را ببینید. در هر دو حالت، اگر خطوط کاملا بسته باشند، افراد نمی توانند داخل را ببینند و شما نمی توانید بیرون را ببینید.

چگونه پرده کرکره ای را جمع کنیم؟

برای اینکه پـرده کرکره ای را جمع کنید؛ ابتدا نوارهای پرده را موازی یکدیگر بیاورید. سپس با کمک طناب پرده نوارهای بالا را جمع نمایید. با این کار برداشتن پرده آسان تر می شود. سپس می توانید پرده را از آویز جدا کنید. اگر می خواهید تجهیزات حامل پرده را بردارید از پیچ گوشتی شارژی کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *