ترفندهای دکوراسیون

با انواع گلهای آویز آپارتمانی آشنا شوید

با انواع گلهای آویز آپارتمانی آشنا شوید
امتیاز شما به این مطلب

امروزه آپارتمان نشینی باعث شده تا افراد از باغچه یا گل‌های طبیعی دور بمانند. از طرفی دیگر از آن جایی که معمولا در اکثر آپارتمان‌ها، استفاده از گلدان در محیط، فضای زیادی اشغال می‌کند، افراد تمایل ندارند که گلدانی را در محیط قرار دهند. بنابراین برای حل این مشکل، یکی از بهترین راهکارها، استفاده از گلهای آویز آپارتمانی می‌باشد.

در واقع این کار، علاوه بر اشغال نکردن محیط آپارتمان، فواید دیگری نیز دارد. برای مثال توجه داشته باشید که وجود برخی از گلهای آویز آپارتمانی باعث تصفیه هوا می‌شود. همچنین وجود گل در محیط باعث منتقل شدن حس شادابی و طراوت به فضا می شود. در نتیجه علاوه بر زیباتر شدن محیط، افراد با مشاهده گل‌های زیبا، احساس نشاط و سرزندگی خواهند کرد. بنابراین در این مطلب سعی داریم که شما را با انواع گلهای آویز آپارتمانی زیبا آشنا سازیم، با ما همراه باشید.

با انواع گلهای آویز آپارتمانی آشنا شویدگل گندمی

یکی از گلهای آویز آپارتمانی زیبا، گل گندمی است که دارای برگ‌های سبز با رگه‌های سفید رنگی می باشد. می‌توانید آن را بر اساس سلیقه خود در ارتفاع قرار داده تا برگ‌های زیبا و بلند آن از گلدان آویزان گردد. این نوع گل در برابر کم آبی یا نور کم، از مقامت بالایی برخوردار می‌باشد.

توجه داشته باشید هنگامی که از گل گندمی به خوبی مراقبت و نگهداری کنید، در انتهای ساقه‌های آن، گیاهچه‌هایی رشد می‌کنند که به مرور زمان ریشه‌دار خواهند شد. در این شرایط شما می‌توانید با استفاده از این گیاهچه‌های ریشه‌دار به تکثیر گل گندمی بپردازید. بدین صورت که باید آن‌ها را با استفاده از قیچی بریده و داخل گلدان با خاک مناسب بکارید. سپس باید به مراقبت و آبیاری آن نیز بپردازید.

دم گربه‌ای

یکی دیگر از گلهای آویز آپارتمانی دم گربه‌ای است که ظاهری بسیار زیبا و جذاب داشته و وجود آن، باعث افزایش زیبایی محیط می‌شود. دم گربه‌ای دارای برگ‍های سبز رنگ و گل‌های قرمز رنگی می‌باشد که این گل‌های قرمز از لحاظ ظاهری با سایر گل‌ها متفاوت بوده و شباهت زیادی به کرم دارند. توصیه می‌شود برای رشد این گل، بهتر است آن را در نقطه‌ای از محیط آویزان کنید که به آن نقطه، نور زیادی تابیده شود.

با انواع گلهای آویز آپارتمانی آشنا شویدفیلودندرون اسکاندنس

یکی دیگر از گلهای آویز آپارتمانی جذاب، فیلودندرون اسکاندنس می‌باشد. این گیاه داری برگ‌های سبز رنگ و براقی بوده که این برگ‌ها ظاهری قلبی مانند دارند. توجه داشته باشید هنگامی که شما به درستی از این گیاه مراقبت کنید ساقه‌های آن به خوبی رشد کرده و برگ‌های آن از گلدان آویزان خواهند شد.

مقاله پیشنهادی : روش‌های چیدمان گیاهان در خانه

توصیه می‌شود که برای رشد بهتر این نوع گل، بهتر است که گلدان را در محیطی قرار دهید که نور خورشید به صورت غیر مستقیم به آن تابیده شود. همچنین زمانی که خاک گلدان را آبیاری می‌کنید، اجازه دهید تا خاک گلدان خشک شده و سپس آبیاری بعدی را انجام دهید.

کاکتوس کریسمس

یکی دیگر از گلهای آویز آپارتمانی کاکتوس کریسمس است که ظاهری بسیار زیبا دارد. این گل نیز برگ‌های سبز کوچکی دارد که از میان این برگ‌ها، گل‌های صورتی رنگی روییده شده است.
البته توجه داشته باشید که این نوع گل، دارای گونه‌های مختلفی بوده و رنگ گل در هر کدام از آن‌ها نیز متفاوت می‌باشد. کاکتوس کریسمس برای رشد، به نور کمی نیاز دارد، بنابراین توصیه می‌شود که آن را در مکانی آویزان نمایید که به آن مکان، نور کمی تابیده شود.

سرخس برگ شمشیری

سرخس برگ شمشیری یکی دیگر از گلهای آویز آپارتمانی است که ساقه‌های آن را برگ‎‌های سبز کوچکی پوشانده است. هنگام آویزان شدن ساقه‌های این گیاه، برگ‌های سبز خود را بهتر نشان خواهند داد.

  • توصیه می‌شود برای رشد بهتر این گیاه، به طور منظم آبیاری شود و خاک آن را همیشه مرطوب نگه دارید.
  • سرخس برگ شمشیری باید در نقطه‌ای از محیط که هوا به خوبی جریان دارد، قرار بگیرد.

یکی از فواید وجود سرخس برگ شمشیری در محیط، این است که در تصفیه نمودن هوا نقش موثری دارد.

با انواع گلهای آویز آپارتمانی آشنا شویدپتوس

از دیگر گلهای آویز آپارتمانی پتوس است که دارای برگ‌های سبز و براقی بوده و زمانیکه این برگ‌ها از گلدان آویزان می‌شوند، زیبایی خود را بیشتر نشان خواهد داد. توجه داشته باشید که پتوس نیز همانند سرخس برگ شمشیری می‌تواند به خوبی هوای محیط مورد نظر را تصفیه نماید. برای رشد پتوس لازم است که این گیاه را در محلی قرار دهید که نور کم یا متوسطی داشته باشد.

ساکولنت غوره‌ای

یکی دیگر از گلهای آویز آپارتمانی، ساکولنت غوره‌ای است که دارای برگ‌های سبز و کوچکی می‌باشد. ظاهر برگ‌های این گل با سایر برگ‌ها بسیار متفاوت می‌باشد. در واقع ساکولنت غوره‌ای همانطور که از نامش مشخص است دارای برگ‌های غوره‌ای شکل می‌باشد که وجود این برگ‌ها، ظاهر این گیاه را بسیار جذاب کرده است. ساکولنت غوره‌ای برای رشد بهتر باید در مکانی که نور زیادی میتابد، قرار بگیرد.

مقاله پیشنهادی : تاثیر گیاهان آپارتمانی در اتاق خواب برای تصفیه هوا

هدرا

هدرا یکی دیگر از گلهای آویز آپارتمانی است که از تعداد زیادی برگ‌های سبز رنگی تشکیل شده است. توجه داشته باشید که اگر از هدرا به خوبی مراقبت و نگهداری کنید، ساقه‌های آن با سرعت رشد کرده و از گلدان آویزان خواهند شد. لازم به ذکر است که از این گیاه آویزی علاوه بر استفاده در محیط‌های بسته مانند آپارتمان، در محیط‌های باز برای پوشاندن دیوارها نیز استفاده می‌شود.

نتیجه گیری

گلهای آویز آپارتمانی دارای انواع مختلفی می‌باشند و از لحاظ ظاهری نیز با یکدیگر متفاوت هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به گل گندمی، دم گربه‌ای، فیلودندرون اسکاندنس، کاکتوس کریسمس، سرخس برگ شمشیری، پتوس، ساکولنت غوره‌ای و هدرا اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *