دکوراسیون فضای باز

نکاتی که باید در طراحی نمای بیرونی خانه های کوچک توجه کرد

نکاتی که باید در طراحی نمای بیرونی خانه های کوچک توجه کرد
امتیاز شما به این مطلب

تنها فضای داخلی و باغ برای سازماندهی یک خانه کافی نیست. منطقه ای که خانه را از بیرون نشان می دهد، نمای بیرونی است. هر چه طراحی نمای بیرونی زیباتر و شیک تر باشد، افراد فکر می کنند که شما در دکوراسیون داخلی هم موفق هستید. هنگام تزیین و طراحی نمای بیرونی خانه، عرض نمای بیرونی راحتی زیادی را برای شما فراهم می کند.

فضای وسیعی که با باغ ادغام می شود باعث می گردد طراحی و دکوراسیون به راحتی انجام شود. اما اگر فضای بیرونی کوچک باشد و این قسمت به دلیل شکاف هایی مانند پنجره ها و درها کوچک تر باقی بماند، تزئین نمای بیرونی خانه بسیار مشکل خواهد بود. در صورت کوچک بودن مساحت خانه، باید به طراحی دقت کرد. برای دکوراسیون خانه های کوچک باید فاکتورهایی را در نظر گرفت. در ادامه به بررسی نکاتی که باید در طراحی نمای بیرونـی خانه های کوچک توجه کرد، می پردازیم.

نکاتی که باید در طراحی نمای بیرونی خانه های کوچک توجه کردابعاد نمای بیرونی خانه خود را مشخص نمایید

ابتدا شما باید ابعاد نمای بیرونـی خانه خود را مشخص نمایید و تصمیم بگیرید که در نتیجه اندازه گیری چه مقدار از مساحت را تزئین کنید. پس از تعیین منطقه ای که می خواهید تزئین کنید، باید نوع دکوراسیونی را که می خواهید انجام دهید مشخص کنید. با انتخاب نوع دکوراسیون بیرونی، باید یک چیدمان هماهنگ در فضایی که تزئین خواهید کرد قرار دهید.

قبل از شروع طراحی نمای بیرونی خانه، باید با برنامه ریزی دنباله طراحی را مشخص کرد. عملیاتی مانند نورپردازی، رنگ آمیزی، تزیین، روکش خارجی، روکش را مطابق با سفارش اعمال کنید. پس از تصمیم گیری در مورد مدل طراحی که می خواهید بسازید، باید قسمت کوچک بیرونی را تمیز کنید.

نکاتی که باید در طراحی نمای بیرونی خانه های کوچک توجه کردمراحل رنگ آمیزی

اگر مصالح ساختمانی بتن مسلح باشد، باید از ماسه پرس استفاده شود. اگر جنس بیرونی چوب است، باید با استفاده از کاغذ سنباده، بیرون را کاملا تمیز کنید. این تمیز کردن رنگ و تزئینات جدید را تمیزتر نشان می دهد و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. پس از اتمام مراحل تمیز کردن، باید مراحل رنگ آمیزی را طبق طراحی انجام دهید و از چسبندگی کامل رنگ اطمینان حاصل کنید.

دکور و تزییناتی که در نمای بیرونی خانه می سازید زمانی بد به نظر می رسند که رنگ نگه ندارد یا حباب بزند. بنابراین باید چند لایه رنگ کنید تا از خوب بودن رنگ بیرونی اطمینان حاصل کنید. پس از اتمام مراحل رنگ آمیزی دیوار، باید رنگ آمیزی قاب پنجره و در را انجام دهید. با ساخت رنگی متناسب با دکوراسیونی که از قبل تعیین کرده اید، مراحل رنگ آمیزی نمای بیرونی خود را تکمیل کنید.

نکاتی که باید در طراحی نمای بیرونی خانه های کوچک توجه کردتوجه به نورپردازی

پس از فرآیند رنگ آمیزی، عناصر نورپردازی در نمای بیرونی خانه باید طراحی شوند. نورپردازی که به زیبایی رنگ بیرونی ساخته شده را نشان می دهد، باید به شیوه ای بسیار شیک انجام شود تا هم ظرافت نمای بیرونی آشکار شده و هم محوطه باغ روشن گردد.

مقاله پیشنهادی : آشنایی با انواع پوشش خارجی نمای ساختمان

بدین ترتیب نورپردازی کاربردی ساخته شده و دکوراسیون نمای بیرونـی خانه تکمیل می شود. نورپردازی متداول ترین روشی است که برای تزئین خانه هایی با نمای بیرونی کوچک استفاده می شود. با نورپردازی با برنامه ریزی و طراحی خوب، همراه با فرآیند نقاشی، می توانید هر فضای بیرونی کوچک را به زیبایی تزئین کنید.

پنجره های شیشه ای بزرگ

اگر می خواهید خانه ای را به روشی ساده تزیین کرده و نمای بیرونی آن را زیبا کنید، باید پنجره های شیشه ای بزرگ یا پنل های شیشه ای را روی دیوار بیرونی قرار داده و اجازه دهید دکوراسیون خود به خود رخ دهد.

اگر خانه کوچکی دارید و آن را از چوب ساخته اید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از لاک چوب، براق و رنگ محافظ چوب استفاده کنید تا نمای بیرونی خانه زیبا به نظر برسد. در حالی که لاک چوب از پیر شدن چوب جلوگیری می کند، براق بودن چوب باعث می شود چوب درخشان تر به نظر برسد و ظاهری زیبا و شیک به آن می بخشد. از سوی دیگر، رنگ چوب باعث می شود که سطح بیرونی برای مدت طولانی ظریف باقی بماند و تحت تأثیر تأثیرات خارجی قرار نگیرد.

نکاتی که باید در طراحی نمای بیرونی خانه های کوچک توجه کردسبک مینیمالیستی

اگر می‌خواهید نمای بیرونی خانه خود را به سبک مینیمالیستی مانند فضاهای داخلی تزئین کنید، می‌توانید با یک رنگ ساده و شفاف و بدون هیچ گونه تزیینی در نمای بیرونی، آن را از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر کنید. به این ترتیب دکوراسیون داخلی و خارجی خانه شما در کل خانه شما را زیباتر نشان می دهد.

امروزه از آنجایی که هزینه های ساخت خانه به ابعاد بسیار زیادی رسیده است، خانه ها با پانلی ساخته می شوند که مصالح ساختمانی متفاوتی هستند. وقتی نمای بیرونـی خانه ای که به آنها ساختمان های پیش ساخته می گویند با فلز پوشانده شود، تزئینات فقط با رنگ آمیزی یا پوشش است.

نکاتی که باید در طراحی نمای بیرونی خانه های کوچک توجه کردطراحی رنگارنگ

اگر شخصیت متنوعی دارید و می خواهید دکوراسیون منزل رنگارنگ بسازید، باید نمای بیرونی خانه خود را رنگارنگ طراحی و تزیین کنید. شما باید با استفاده از رنگ ‌های سفید و خاکستری تیره، مانند خانه‌ای که در طبیعت و در فضای سبز آمده است، نمای بیرونی را رنگ آمیزی کنید و درها و پنجره‌ها را به رنگ چوب نقاشی کرده تا نمای بیرونی چند رنگ به دست آید. به این ترتیب شما یک طرح رنگارنگ می سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *