دکوراسیون داخلی

انواع روش های آجر چینی و کاربرد آنها

انواع روش های آجر چینی و کاربرد آنها
امتیاز شما به این مطلب

در بسیاری از فضاها مشاهده می کنیم که از آجر برای نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده کرده اند. این موارد را معمولا با استفاده از آجر چینی انجام می دهند. این در حالی است که اگر شما هم قصد استفاده از این آجرها را در نمای داخلی و خارجی ساختمان خود دارید، بهتر است بدانید که چه ویژگی هایی در آن ها نهفته است. همچنین چگونه می توانید از سبک های مختلف چیدمان آن ها استفاده کنید. آجر چینی مدرن موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی و تجزیه و تحلیل آن را داریم.

انواع روش های آجر چینی و کاربرد آنهاانواع روش های آجر چینی

روش های مختلفی برای آجر چینی و به خصوص آجر چینی مدرن وجود دارد. در این قسمت به معرفی رایج ترین مدل تا کمتر شناخته شده ترین مدل های آجر چینی می پردازیم. سعی می کنیم تا این موارد را به خوبی به شما توضیح دهیم که در زمان نیاز به هر کدام از این روش ها و طرح ها، بتوانید به طور کامل اصول آن ها را رعایت کرده و از نتیجه نهایی که به دست می آورید کاملا راضی باشید.

مقاله پیشنهادی : استفاده از آجر تزئینی در زیباسازی دکوراسیون داخلی

رگ چینی کله

در روش رگ چینی کله برخی از آجرها را که می تواند به صورت یکی در میان، یک رج در میان و یا به صورت یک طرح خاص باشد، برعکس روال معمول قرار می دهند. به طور مثال در ساخت تمام طول دیوار اگر آجرها به شکل افقی قرار گرفته باشند و سطح بزرگ تر آن ها رو به بیرون باشد؛ اجرهای رگ چینی کله شده را به شکلی قرار می دهند که از طول به سمت بیرون باشند. همین موضوع سبب می شود که برخی از آجرها از سطح دیوار بیرون زدگی پیدا کنند. با کمی خلاقیت می توان با استفاده از این مدل رج چینی، طرح های خاصی را بر روی دیوارها پیاده سازی کرد.

انواع روش های آجر چینی و کاربرد آنهارگ چینی لابند مرتب

دومین مورد مربوط به رگ چینی لابند مرتب می شود. این روش نیز به این صورت است که آجرها را به صورت یکی در میان به شکل کله و راسته قرار می دهند. با استفاده از این مدل از چیدمان معمولا می توانند طرح های مختلف اما یک سطحی را بر روی دیوار ایجاد کنند. در واقع در این روش بیرون زدگی اجرها دیده نمی شود، اما باز هم ایجاد طرح های مختلف با این روش ممکن خواهد بود.

انواع روش های آجر چینی و کاربرد آنهارگ چینی لاریز

نوع رگ چینی و یا همان رج چینی به شیوه لاریز ممکن است اگر کمی خلاقیت داشته باشید و با دیگر متریال های ساختمانی آن را ترکیب کنید، اشکال بسیار بهتری را در اختیار شما قرار دهد. در شیوه لاریز در حقیقت رج آجرها به صورت پله ای قرار می گیرد. یعنی در هر دو رجی که روی هم قرار می گیرندف ترتیب قرار گیری آجرها به نحوی است که خط اجر بالایی در وسط اجر پایینی قرار می گیرد.

مقاله پیشنهادی : روش های از بین بردن و رفع شوره سنگ و آجر نما

رگ چینی خواب نما

روش رگ چینی خواب نما یکی دیگر از روش هایی است که بر روی کف اتاق ها و همچنین سالن های پذیرایی کار می شود. در این روش آجرها را به صورت افقی قرار داده و تمام سطح آن ها به خوبی دیده می شود.

انواع روش های آجر چینی و کاربرد آنهارگ چینی نیما نیم

یکی دیگر از روش هایی که برای آجر چینی مدرن استفاده می شود، روش رگ گذاری نیما نیم است. در این مدل از آجرچینی ها معمولا بندکشی هایی که برای رج عمودی بالایی است، دقیقا در وسط آجرهای پایینی قرار می گیرد. این روش تا حدودی همچون روش لاریز است. اما در انتهای رج ها حالت پله ای دیده نمی شود و انتهای رج ها در یک جا به اتمام می رسند. در خصوص رج چینی نیما نیم باید بگوییم که این مدل از رج چینی در حقیقت رایج ترین روش رج چینی آجرها نیز می باشد.

انواع روش های آجر چینی و کاربرد آنهاجمع بندی

موارد و مطالب عنوان شده در خصوص آجر چینی مدرن را می توانید در زمان اجرای انواع آجرچینی ها مدنظر قرار دهید تا بتوانید به خوبی و به سادگی نمای خارجی و حتی داخلی ساختمان خودتان را تغییر دهید. فراموش نکنید که همواره برای تزئین و پیاده سازی دکوراسیون نیاز نیست تا از روش های خاص و یا متریال های به خصوصی استفاده کنید. بلکه گاهی اوقات می توانید با داشتن خلاقیت نیز با متریال ها و مواد ساده، کار تزئین ساختمان خود را به خوبی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *