دکوراسیون داخلی

ایده هایی برای تزیین دیوار شاخص اتاق مدیریت

ایده هایی برای تزیین دیوار شاخص اتاق مدیریت
امتیاز شما به این مطلب

اگر شما مدیر یک شرکت یا سازمان هستید، احتمالاً دوست دارید که دیوار اتاق کارتان متفاوت باشد. به هر حال دکوراسیون اتاق مدیریت است و باید تفاوتی با بقیه اتاق‌ها داشته باشد؛ اما یک لحظه دست نگه دارید. به جای اینکه بخواهید دست به تغییر تمامی دیوارها بزنید، دیوار شاخص (اکسنت وال) را انتخاب کنید و آن را به بهترین شکل تزئین کنید.

تزئین دیوار شاخص اتاق مدیریت

همان دیواری که در هنگام ورود، توجه هر کسی را به خود جلب می‌کند و برای اتاق مدیریت، اهمیت زیادی دارد دیوار شاخص نامیده می‌شود. خوشبختانه تکنیک‌ها و ایده‌های زیادی وجود دارد؛ از ایده‌های ساده تا پیچیده و سخت. در ادامه برخی از ایده‌ها را با هم بررسی می کنیم.

نصب تابلو روی اکسنت وال

راحت‌ترین کار، نصب تابلو خاص است. قبل از مطالعه ادامه متن، بهتر است که این مثال واقعی از نویسنده مطلب را بخوانید تا متوجه اهمیت نصب تابلوی خاص روی دیوار شاخص شوید:

«بیست سال پیش که هنوز به تهران نیامده بودیم، یک مطب دندانپزشکی بود که روی یکی از دیوارهایش، تابلو عکس یک موجودی عجیب نصب شده بود. از آنجا هم که این دیوار شاخص و جلوی دید بود؛ همیشه این سؤال در ذهنم تداعی می‌شد که معنای عکس تابلو چیست. وقتی از دکتر پرسیدم، گفت این سؤال همه مریض‌ها است. بعد توضیح داد که معنای عکس چیست.»

مقاله پیشنهادی : دیوار گالری خانه؛ دکوراسیونی با کلکسیون هنری

شاید اگر تابلو روی دیوار دیگری نصب می‌شد، هیچ‌گاه کسی به عمق معنای آن پی نمی‌برد. آقای دکتر فقط با نصب یک تابلو روی دیوار نه تنها توانست نظر هر کسی را در هنگام ورود جلب کند، بلکه تقریباً آوازه‌اش در شهر بپیچد و برخی فقط برای دیدن آن تابلو وارد مطب می‌شدند. در واقع مکان نصب آن تابلو بود که توانست چنین کاری کند.

حالا همین تکنیک را مدیران می‌توانند پیاده‌سازی کنند؛ آن هم با نصب یک تابلو با ظاهر خاص و متفاوت روی دیوار شاخص. البته دیوار شاخص برای اتاق مدیریت، دیوار پشت میز مدیرعامل یا جلوی در ورودی است.

اکسنت وال؛ ساده یا شلوغ؟

بین علما در این خصوص اختلاف نظر زیادی وجود دارد. برخی بیان می‌کنند که دیوار باید ساده باشد و در مقابل عده‌ای جبهه می‌گیرند که واویلا، دیوار ساده در شان مدیر نیست و باید با قفسه‌های کتاب و گلدان تزئین شود. واقعیت اینجاست که هر دو گروه راست می‌گویند؛ فقط به این توجه نمی‌کنند که باید اصول تزئین دیوار رعایت شود.

مقاله پیشنهادی : ویژگی ها و کاربرد اکسنت وال در دکوراسیون داخلی

دیوار ساده زیبایی ندارد. کاری به گذشته نداریم؛ ما در خصوص الان صحبت می‌کنیم. بهتر است که حداقل دیوار را با نام برند یا طرح خاص نقاشی شده زیبا کنید. البته دقت کنید که طرح و رنگ آن دیوار باید با طرح و رنگ لوگو یا هر شکل دیگر روی آن همخوانی داشته باشد.

طراحی اکسنت وال با پانل‌های چوبی

شاید مدیری نخواهد که روی دیوار اتاقش و آن هم دیوار شاخص، طرحی چاپ کند؛ اما با پنل یا طرح‌های شبیه به آن که می‌توان حداقل طرح دیوار شاخص را متفاوت کرد.

طراحی دیوار شاخص اتاق مدیریت با سنگ یا ماربل شیت

البته یک راه دیگری هم برای ساده نگه داشتن دیوار شاخص وجود دارد و آن استفاده از سنگ‌هایی با طرح خاص است. اتفاقاً این روش ترند روز است و در حال حاضر توانسته طرفدارهای زیادی را به سمت خودش جلب کند. مزیت دیگرش اینجاست که لازم نیست تا همه دیوار را سنگ کرد. سنگ کردن یک بخش کوچک هم کفایت می‌کند و تأثیرش را خواهد گذاشت.

قفسه‌ یا شلف برای تزیین اکسنت وال

گزینه بعدی تابلوهایی همراه با قفسه است. کاربرد این قفسه‌ها بیشتر تزئینی است؛ یعنی بیشتر مکانی برای قرار دادن کتاب، جایزه‌ها و تقدیرنامه‌ها و گلدان و چیزهای جمع‌وجور کوچک است. چندین طرح مختلف هم وجود دارد؛ اما مهم این است که حداقل قفسه چندین طبقه داشته باشد و همچنین اینکه خود این قفسه‌ها در چشم باشند تا زیبایی خود را به رخ بکشند.

دیوار پنجره‌ای در اتاق مدیریت

دیوار شاخص که حتماً نباید از سنگ و آجر باشد. بعضی مواقع دیوار شاخص می‌تواند پنجره بزرگ باشد. پنجره‌ای با ویوی رو به شهر یا جنگل که اتفاقاً نمای اتاق را هم زیباتر می‌کند. البته از این سبک بیشتر در طبقات بالای برج‌ها استفاده می‌شود.

طراحی چند دیوار شاخص در یک اتاق

دیوار شاخص نباید فقط یک دیوار باشد؛ بلکه می‌تواند هر یال را به‌عنوان یک دیوار شاخص در نظر گرفت. این طرح تو طرح نمی‌شود؟ اگر به‌درستی استفاده کنید، خیر.

اتفاقاً خیلی هم زیبا خواهد شد. فقط اینکه سعی کنید تا همه‌چیز را در ساده‌ترین حالت خودش نگه دارید. دیگر نگران بقیه چیزهایش نباشید.

نکته خیلی مهم

این نکته را از این جهت می‌نویسیم که برخی تمام توجهشان را به سمت دیوار پشت مدیرعامل معطوف می‌کنند. در واقع خود مدیرعامل که شخص بسیار شاخصی در شرکت به‌حساب می‌آید؛ چه لزومی دارد که دو نقطه عطف در یک مکان قرار بگیرد؟ به دنبال دیگر فضاها باشید. اتفاقاً یکی از همین فضاها، دیوار پشت کاناپه است. این کار باعث می‌شود تا حتی فضای کاناپه‌ها و صندلی‌ها دل‌نشین‌تر شود.

گاهی دیوار شاخص با سقف و دیگر بخش‌ها ترکیب می‌شود. گاهی طرحی دارید که می‌توانید آن را روی دیوار و سقف پیاده‌سازی کنید. همچنین می‌توانید با نصب تلویزیون یا تابلو، دیوار را هم تو چشم بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *