ترفندهای دکوراسیون

بهترین رنگ پارکت برای خانه های کوچک

بهترین رنگ پارکت برای خانه های کوچک
امتیاز شما به این مطلب

انتخاب رنگ پارکت برای خانه های کوچک ، مشکلی است که بسیاری از طرفداران پارکت با آن سر و کار دارند و نمی دانند چه رنگی برای خانه آن ها مناسب تر است. ما در این مطلب قصد داریم نکات مهمی که در انتخاب رنگ پارکت برای خانه های کوچک موثر است را برایتان بیان کنیم.

بهترین رنگ پارکت برای خانه های کوچکتاثیر پارکت لمینت بر فضای خانه

انسان ها موجوداتی برخاسته از دل طبیعت هستند و با المان های طبیعی مانند چوب، حس بهتری پیدا کرده و ارتباط بهتری می گیرند. آرامش انسان ها ارتباط مستقیمی با ارتباط شان با طبیعت دارد و از این رو میبینیم که همواره، اسباب و اثاثیه و لوازم منزل چوبی، بیشتر مورد اقبال و استقبال مردم قرار می گیرند.

مقاله پیشنهادی : تفاوت پارکت لمینت با پارکت

از این رو استفاده از پارکت ها و لمینت ها، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و طرفداران متریال چوب، به شدت در سلیقه خود سرسخت می باشند. مزایای فوق العاده پارکت ها نیز این علاقه را شدیدتر می کند؛ مزایایی مانند عایق بودن در برابر سرما، گرما و صدا.

بهترین رنگ پارکت برای خانه های کوچک

انتخاب رنگ پارکت برای خانه های کوچک یک امر سلیقه ای است؛ و هر کسی ممکن است نسبت به رنگ و طرح خاصی، علاقه داشته و آن را به سایر گزینه ها ترجیح دهد. اما به طور کلی برای خانه های کوچک و با متراژ پایین، هرچقدر بیشتر از رنگ های روشن استفاده کنید، فضای خانه دل باز تر و روشن تر خواهد بود و خانه در مقابل چشمان تان بزرگ تر به نظر خواهد رسید. همچنین از آنجایی که بازتاب نور برای رنگ های روشن بیشتر است، استفاده از رنگ های روشن موجب بهتر شدن وضعیت روشنایی و نور منزل شما خواهد شد. از انواع رنگ پارکت برای خانه های کوچک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین رنگ پارکت برای خانه های کوچکپارکت سفید برای خانه های کوچک

رنگ سفید یکی از بهترین انتخاب ها برای رنگ پارکت در خانه های کوچک است. پارکت سفید محیط شما را زیبا و پرنور کرده و وسایل منزل به آسانی با آن ست می شوند.

خاکستری

استفاده از رنگ خاکستری برای پارکت، جذابیت خاصی به محیط منزل شما می دهد. اگر رنگ خاکستری شما کمی مایل به تیره است، می توانید با وسایل روشن منزل ترکیب خوبی با آن به وجود بیاورید.

خاکستری روشن

خاکستری روشن نیز زیبایی و ملایمت ویژه ای دارد. از این رنگ امروزه در خانه ها استفاده های فراوانی می شود. خاکستری روشن را می توان به خوبی با رنگ تیره دیوارها یا وسایل منزل ست کرد.

بهترین رنگ پارکت برای خانه های کوچککرم

رنگ کرم به عنوان رنگ پارکت یکی از بهترین رنگ ها برای نشان دادن یک فضای بزرگ و دل باز است. گرمای رنگ کرم، خانه شما را به محیطی بسیار دلنشین تبدیل کرده و احساس راحتی و سرزندگی را به شما منتقل می کند.

برای فضاهای کوچک پارکت مات بهتر است یا براق؟

توصیه همیشگی ما به کسانی که قصد انتخاب پارکت برای خانه های شان را دارند، استفاده از پارکت مات است. در واقع فرقی نمی کند خانه شما کوچک باشد یا بزرگ؛ پارکت های مات به استاندارد های جهانی نزدیک تر هستند و میزان استفاده از آن ها به مراتب بیشتر از پارکت های براق می باشد. در واقع، توصیه به استفاده از پارکت های براق در محیط های مسکونی یا اداری، یک توصیه کاملا غیرکارشناسانه خواهد بود. پارکت های براق نور را بازتاب می دهند و استفاده از آن ها، چشم را به شدت آزار خواهد داد.

مقاله پیشنهادی : راهنمای انتخاب فرش مناسب استفاده روی پارکت

ممکن است در یک نگاه، استفاده از این نوع پارکت ها گزینه ای جذاب به نظر برسد؛ اما در طولانی مدت، به هیچ عنوان نصب پارکت های براق را توصیه نمی کنیم. جالب است بدانید که اکثر برندهای معتبر تولید کننده پارکت و لمینت در جهان، اصلا لمینت های براق را تولید نمی کنند و فقط در مواردی استثنایی می توان این مسئله را مشاهده کرد. بهترین لمینت ها، لمینت هایی هستند که متمایل به مات می باشند (و نه کاملا مات).

بهترین رنگ پارکت برای خانه های کوچکپارکت با چه اندازه ای برای خانه های کوچک مناسب است؟

به طور کلی ابعاد استاندارد پارکت  برابر با عرض 20 سانتیمتر، ارتفاع 1 متر و 20 سانتیمتر و ضخامت 8 میلی متر می باشد. استفاده از انواع مختلف پارکت با ابعادی متفاوت و استاندارد یک بحث کاملا سلیقه ای است. ممکن است بعضی ها بخواهند از پارکت های 2 متری یا… نیز استفاده کنند یا لمینت هایی با ابعاد کوچک تر از استاندارد را برگزینند. لمینت های سایز بزرگ بیشتر برای فضاهای بسیار بزرگ گزینه مناسبی هستند و معمولا استفاده نمی شوند. توصیه ما برای انتخاب ابعاد لمینت برای خانه های کوچک، همان ابعاد استاندارد می باشد.

بهترین رنگ پارکت برای خانه های کوچکجمع بندی

در این مطلب رنگ پارکت برای خانه های کوچک را بررسی کردیم. انواع رنگ های مناسبی که می توان از آنها در خانه های کوچک و دنج استفاده کرد را به شما معرفی نمودیم. همچنین، درباره مات و براق بودن پارکت های مورد استفاده و اندازه استاندارد پارکت ها نکاتی را بیان کردیم. به طور کلی، پارکت های رنگ روشن برای محیط ها و خانه های کوچک مناسب تر بوده و باعث ایجاد یک محیط باز تر و دلنشین تر در منزل شما می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *