دکوراسیون داخلی

خانه ای شاد با دکوراسیون به سبک مکزیکی

خانه ای شاد با دکوراسیون به سبک مکزیکی
امتیاز شما به این مطلب

دیزاین منزل به سبک مکزیکی پر از طرح و رنگ و سمبل می باشد. دکوراسیون مکزیکی مملو از جزئیات است. بر خلاف باورتان به سخت بودن اجرای این سبک باید بگوییم که برقراری هماهنگی میان رنگ و طرح خیلی هم سخت نیست. داشتن محیطی گرم از ویژگی های برجسته ی چیدمان مکزیکی می باشد. اگر شما رنگ های غلیظ و رنگارنگ، مبلمان سبک روستایی و دکوراسیون بومی آمریکایی را دوست داشته باشید، بهتر است ایده‌های سبک مکزیکی در دکوراسیون داخلی خانه را به کار ببرید. با ما همراه شوید تا دکوراسیون مکزیکی را بهتر بشناسید.

ویژگی های سبک مکزیکی

شاید برایتان این سوال مطرح شود که این سبک چه خصوصیات منحصر به فردی دارد؟ سبک مکزیکی در دکوراسیون داخلی دارای یک سری ویژگی های واضح است، ترکیب چوب های روستایی و مبلمان فرفورژه و فلزی با رنگ های غلیظ، روشن و زنده. این سبک ترکیبی از معماری اروپایی اسپانیا و فرهنگ قبیله ای بومی آمریکایی است که زیباترین و رنگارنگ ترین آثار هنری و دکوری ‌هایی که در هر نقطه از جهان یافت می شود را در بر می گیرید. سبک مکزیکی شامل نمادهای بسیار زیاد، غنی و پر از جزئیات کوچک است که به راحتی قابل تشخیص اما در عین حال در ترکیبات بسیار دشوار است. خانه های مکزیکی با محیط گرم و با استقامت و عناصر پیچیده داخلی مشخص می شود.

خانه ای شاد با دکوراسیون به سبک مکزیکیادغام رنگ ها در سبک مکزیکی

رنگ های غلیظ و متنوع و پارچه‌های بافته شده در هنگام طراحی دکوراسیون مکزیکی، کلیدی هستند. دیزاین منزل به سبک مکزیکی تابلویی رنگارنگ با رنگ های گرم و سرد است. رنگ های پرکاربرد این سبک سبز، نارنجی و قرمز و آبی می باشد.

مقاله پیشنهادی : آشنایی با سبک دکوراسیون آمیش

استفاده از انواع رنگ های متنوع و پر رنگ همچنین صنایع دستی مانند پارچه های بافته شده، گلدوزی و بافتنی از ارکان اصلی و قابل توجه این سبک محسوب می شود. برای داشتن دکوراسیون مکزیکی ابتدا پس زمینه منزل را ساده انتخاب کنید. به این صورت که دیوارها را با یک رنگ گرم و شاد پوشش دهید. پس از نقاشی دیوار، برای اجرای جزئیات این سبک استفاده از بافت هایی مانند رومبلی و کوسن های رنگارنگ، پتو و فرش های دستباف با رنگ های زنده از ارکان اصلی در چیدمان مکزیکی می باشد.

تزیین دیوار اصالت

انتخاب رنگ دیوارها در این سبک بسیار مهم اند. برای یک نگاه جسور، یک رنگ در طیف رنگی غنی مانند آجر یا خاک رس مناسب است. اگر دیوارهای تیره بیش از حد در دکوراسیون شما باشد، یک رنگ سرد مانند ماسه ای یا خاکستری را انتخاب کنید. در نهایت برای ثبات سبک در دیوارها، از تکنیک نقاشی و رنگ آمیزی استفاده کنید تا ظاهر مانند گچ و سیمان یا خشت ایجاد کنید.

تزیینات دیواری نشان‌دهنده اصالت یک خانه مکزیکی است. یک آینه در قاب دست‌ ساز و کار شده، کلاه‌های قدیمی، نقاشی‌های مکزیکی و… چیز هایی است که همیشه در یک خانه مکزیکی روی دیوار می‌بینید. حتی گاهی از گلیم‌ های زیبا هم برای تزیین دیوار خانه استفاده می‌شود. به خاطر داشته باشید آنچه برای تزیین دیوار خانه‌ تان در نظر می‌گیرد باید خاص‌تر باشد و پشت هر چیزی که به دیوار خانه‌ تان می‌زنید باید فکری داشته باشید.

خانه ای شاد با دکوراسیون به سبک مکزیکیجایگاه مبلمان

مبلمان مکزیکی سبک ظاهری بسیار روستیک دارند که دارای شکلی ساده و روستایی می باشد. این مبلمان به طور معمول از کاج، چوب اصلاح شده و فرفورژه ساخته شده است. مبلمان مکزیکی را می توان با یک روکش براق از حالت طبیعی چوب خارج کرد یا از اندود مس غنی شده استفاده کرد تا ظاهری متفاوت تر به آنها بخشید.

استفاده از عناصر دکوراتیو

آنچه در افکار عمومی در مورد سبک مکزیکی وجود دارد که هنر سنتی مکزیک را شامل تزئینات چوبی، مجسمه ها، هنر مذهبی و سایر زیور آلات دست ساز امی دانند. در دکوراسیون مکزیکی، ممکن است مواردی شامل جمجمه و اسکلت که به طور مرتب تزئین شده اند، ببینید. با استفاده از هنرهای معاصر و کلاسیک مکزیک، سفال یا پرده نقشدار، رنگهای متنوع و مختلفی را به فضای خود اضافه کنید. این سبك سرشار از صنايع دستی بافتنی و گلدوزی است. بافت‌هايی با رنگ‌های شاد و متضاد، پتو يا رومبلی، كوسن ‌های رنگی و فرش‌ های دستباف با رنگ ‌های جيغ استفاده کنید. که مهم‌ ترين بخش يك خانه مكزيكی اصيل است.

مقاله پیشنهادی : آشنایی با سبک دکوراسیون باوهاوس

قابل ذکر است که در های چوبی قلم‌زنی شده نیز خانه ‌تان را به یک خانه مکزیکی تمام‌عیار تبدیل می‌کند. این در می ‌تواند به‌عنوان در ورودی یا در اتاق‌ خواب ‌ها استفاده شود. حتی می‌ توانید برای تزیین گوشه خانه ‌تان را با این درب ها جذاب کنید.

خانه ای شاد با دکوراسیون به سبک مکزیکیسفال های دکوراتیو مکزیکی

باید گفت که یکی از محبوب ترین لوازم جانبی در دکوراسیون مکزیکی، سفالگری است که ریشه در شهر پوبلا دارد. این منطقه حاوی خاک رس با کیفیت بالا است. سفالگری تلاورا یک سبک مکزیکی از سرامیک است که معمولا به صورت دستی با نقوش رنگارنگ و یا الگوهای پیچیده نقاشی شده است. این نوع سفالگری دارای طرح های پیچیده و رنگارنگ است که بسیاری از آنها تحت تاثیر فرهنگ، گیاهان و جانوران مکزیک قرار دارند.

انواع مدل های سفال تلاورا که برای خانه انتخاب می کنید شامل کاشی ها، ظرف غذا، دیس ها و سینی ها، آثار هنری دیواری و سایر وسایل تزئینی است. این نوع سرامیک برای کاشی، گلدان های گل و شمع ها استفاده می شود و حال و هوای مکزیک را در دکوراسیون داخلی پدید می آورد.

هندسه در كاشی های مكزيكی

کاشی در سبک مکزیکی بخش مهمی را در بر می گیرد که می توانید در زمینه دیوارها، آشپزخانه و … بکار ببرید. همچنین برای میز یا کانتر یا به عنوان یک قاب تزئینی رنگی در اطراف آینه نیز قابل استفاده است. این کاشی ها که معمولا برای تزیین شومینه ها و یا نقاشی های دیواری استفاده می شود، به عنوان مرز های آینه ها، پنجره ها و درب ها، و در حمام ها کاربرد دارند.

اگر خانه تان دوبلكس است يا داخل آن چند پله وجود دارد، بهتر است فاصله‌ ميان ‌پله ‌ها را با كاشی ‌هاي مكزيكی پر كنيد. نقش‌های روی اين كاشی ‌ها با دست نقاشی شده است. این نقش‌ها معمولا اشكال هندسی هستند كه داخل هم مدام تكرار می شوند. اگر پله‌ايی در خانه نداريد، كافی است از اين كاشی ‌ها در ميان كاشی ‌های آشپزخانه استفاده كنيد تا روح مكزيك در خانه ‌تان جاری شود.

خانه ای شاد با دکوراسیون به سبک مکزیکیگیاهان استوایی

استفاده از گیاهان گرمسیری و انواع کاکتوس ها لزوما ویژگی‌ ای مشخص برای این سبک خاص نیست. اما این عنصری است که خانه شما را به سبک مکزیکی نزدیک تر می سازد و دکوراسیون مکزیکی را کامل می کند. رنگ های پر جنب و جوش در این گیاهان، سرزندگی و حس و حال طبیعت فقط دو ویژگی مشخص برای این گیاهان است. هر چند استفاده از گیاهان استوایی یا گرمسیری در فضای داخلی خانه امکان‌پذیر نیست اما اگر حیاط یا بالکن بزرگی دارید، حسابی دست تان برای گلکاری باز است.

خانه ای شاد با دکوراسیون به سبک مکزیکیمی‌ توانید درختچه‌ های کوچک را در حیاط بکارید و فضایی استوایی بسازید. استفاده از رنگ‌های‌ تر و تازه وابسته به طبیعت یکی از المان ‌های دکوراسیون با حال و هوای مکزیکی است. اگر هم در آپارتمان زندگی می‌کنید و چندان امکان نگهداری گل های طبیعی را ندارید، می‌توانید با گیاهان مصنوعی رنگ و لعاب دکوراسیون مکزیکی را به خانه‌تان بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *