دکوراسیون داخلی

نقش و تاثیر ویترین در دکوراسیون خانه

نقش و تاثیر ویترین در دکوراسیون خانه
امتیاز شما به این مطلب

یکی از قسمت های مهم دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی ویترین است. در واقع کلمه ویترین با جایگاه زیبایی شناختی و کاربردی چه در دکوراسیون منازل و چه در فروشگاه ها در زندگی روزمره ما جای گرفته است. معمولا ویترین ها برای نمایش شاخص ترین وسایلی که در منازل قابل استفاده نیستند استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم به نقش و تاثیر ویترین در دکوراسیون خانه بپردازیم. مدل‌های ویترینی با شکل‌های قرارگیری متفاوتی که می‌توانند اعمال شوند، می‌توانند جلوه‌ای شیک به دکوراسیون خانه ببخشند. حال به این سوال می پردازیم که ویترین به چه معناست و چگونه ویترین اتاق نشیمن را تزیین کنیم.

نقش و تاثیر ویترین در دکوراسیون خانهویترین به چه معناست؟

معنای ویترین به شرح زیر است:

  • جایی که محصولات در یک مغازه یا ویترین مغازه نمایش داده می شوند
  • یک بوفه شیشه ای برای نمایش اقلام قرار داده شده است

این کلمه از فرانسه به زبان ما ترجمه شده است. ویترین ها، در گوشه و کنار اتاق های غذاخوری قرار داشتند تا شیک ترین ظروف غذاخوری و چینی را در فرهنگ های غربی به ویژه در دوران باستان به نمایش بگذارند. این محصولات که در پایان قرن هفدهم محبوبیت یافتند، برای نمایش ظروف غذاخوری چینی که از کشورهای شرقی آورده شده بود استفاده می شد.

امروزه ویترین ها هم مبلمانی زیبا و هم کاربردی هستند که برای نمایش اشیاء مختلف و زیبا و در عین حال برای رفع نیازهای ذخیره سازی مورد استفاده قرار می گیرند. ویترین ها در طرح های مدرن و همچنین در آن سبک های قدیمی تولید شده و فضایی شیک به خانه ها می بخشند. ما در بخش های بعدی مقاله در مورد نحوه تزئین ویترین اتاق نشیمن پیشنهادات مفصلی خواهیم داد. قبل از آن در مورد مزایای استفاده از ویترین در دکوراسیون خانه صحبت کنیم.

نقش و تاثیر ویترین در دکوراسیون خانهمزایای استفاده از ویترین چیست؟

ویترین ها به فضایی که در آن از آنها استفاده می شود کمک می کنند. ویترین ها که سال ها جای خود را بدون تغییر در خانه ها حفظ کرده اند، تقریبا مکمل اتاق های غذاخوری و نشیمن هستند. عملکرد و فضای ذخیره سازی را فراهم می کند.

بارزترین مزیت ویترین ها که بیشتر در اتاق نشیمن و پذیرایی ترجیح داده می شود، البته کاربردی بودن آن هاست. این بسیار کاربردی است که زیباترین ظروف غذاخوری خود را داخل ویترین یا بوفه نگه دارید، برای استفاده در هنگام آمدن مهمانان آماده استفاده کنید و آنها را به راحتی در دسترس قرار دهید.

مقاله پیشنهادی : نحوه استفاده از دکوراسیون سنتی در چیدمان خانه

ظروف غذاخوری مانند ظروف چینی که به راحتی می‌شکنند یا فرسوده می‌شوند، به لطف ویترین‌ها با خیال راحت قابل نگهداری هستند و می‌توان یک ویترین شیشه‌ای را به نمایش گذاشت.

می توانید خاطرات، آثار هنری کوچک و یا مواردی که برایتان معنادار است را که از شهرها یا کشورها آورده اید، در ویترین های سالن نگهداری کنید و از این طریق همیشه خاطرات خود را در ذهن نگه دارید.

نقش و تاثیر ویترین در دکوراسیون خانهنوعی ظرافت به دکوراسیون اضافه می کند

چه طراحی قدیمی و چه مدرن داشته باشید، می توانید با مدل ها و اندازه های مختلف ویترین به دکوراسیون منزل خود ظرافت ببخشید. بنابراین ویترین ها کاربردی و همچنین تزئینی هستند. در مورد اینکه ویترین چیست و استفاده از این مبلمان چه مزایایی دارد صحبت کردیم. بیایید ببینیم چگونه می توان از این مبلمان در دکوراسیون منزل به صورت خلاقانه استفاده کرد.

نمایش اشیاء تزئینی و ظروف غذاخوری

از ویترین اتاق نشیمن با درب شیشه ای برای نمایش زیباترین زیورآلات، لوازم تزئینی، ست فنجان، ظروف غذاخوری و بسیاری موارد دیگر می توانید استفاده کنید. ویترین های مدرن با قفسه بدون درب نیز به جای ویترین های درب شیشه ای ظاهر دلپذیری را ارائه خواهند داد. نکته مهم در اینجا این است که ارائه و دکوراسیون اشیا را چشمگیرتر کنید.

این کار با مدل ویترینی که شما ترجیح می دهید تعیین می شود. مدل های ویترین را می توان در سبک های مختلف مانند مدرن، کلاسیک، چوب کهنه و … طراحی کرد. انتخاب ویترین خود با در نظر گرفتن دکوراسیون اتاق نشیمن جلوه ای مکمل ایجاد می کند. جدای از آن، در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید ویترین در نظر بگیرید:

  • اگر طراحی ویترین متناسب با فضایی باشد که در آن استفاده می شود ، سود بیشتری دارد
  • انتخاب ویترین با رنگ روشن ظاهری جادارتر می‌دهد. یک ویترین در رنگ های تیره نیز می تواند محیط را تاریک کند و نور ورودی را مسدود کند
  • استفاده از ویترین با قفسه های شیشه ای از نظر نگهداری و نظافت نسبت به ویترین های دارای قفسه های چوبی دشوارتر است

در این راستا به عنوان مثال ویترین نشیمن سفید بزرگ از نظر نمایش و نگهداری اشیاء تزئینی و ظروف غذاخوری بسیار کاربردی و زیباست.

با ست اتاق ناهارخوری ترکیب کنید

اگر قصد دارید از ویترین در اتاق غذاخوری استفاده کنید، باید مراقب باشید که با وسایل دیگر مانند کنسول، میز ناهارخوری و صندلی های اتاق همخوانی داشته باشد. بهتر است یک ست اتاق ناهارخوری با ویترین انتخاب کنید.

نقش و تاثیر ویترین در دکوراسیون خانهویترین اتاق نشیمن با چوب طبیعی

می توان گفت که دکوراسیون چوبی اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در حقیقت درک دلیل محبوبیت آن کار سختی نیست. حالت طبیعی و مینیمال آن فضایی جادار و آرام به خانه ها می بخشد. هنگامی که این طبیعی بودن چوب با ویترین روبرو می شود، تصویری بسیار ساده و در عین حال زیبا ظاهر می شود. اگر به دکوراسیون اتاق نشیمن سنتی فکر می کنید، ویترین های چوبی کاملاً مناسب خواهند بود.

ظاهر مدرن را با ویترین کامل کنید

امروزه وقتی بسیاری از مردم به معنای کلمه ویترین فکر می کنند، به بوفه های حجیم و قدیمی فکر می کنند. با این حال، مدل های ویترین با طرح های مدرن نیز در حال حاضر بسیار رایج هستند و ظاهری شیک به خانه ها می دهند. بنابراین می‌توان با استفاده از ویترین‌های مدرن که نیاز مورد نیاز را به زیبایی‌شناسانه‌ترین شکل در اتاق‌های نشیمن یا غذاخوری برطرف می‌کند، ظاهر مدرن دکوراسیون خود را تکمیل کرد.

مقاله پیشنهادی : آشنایی با انواع لایه های نورپردازی در طراحی داخلی

نمایش قاب های قدیمی

اگر به مبلمان قدیمی به جای طراحی های مدرن علاقه دارید، می توانید ویترین های قدیمی بخرید و آنها را بازسازی یا نوسازی کنید. حتی اگر نمی خواهید به این دردسر دچار شوید، می توانید یک ویترین با ظاهر قدیمی بخرید. علاوه بر این، اگر به نحوه ارزیابی ویترین قدیمی فکر می کنید، می توان از ویترین های قدیمی برای رفع نیازهای حمام و برای نگهداری حوله های تمیز استفاده کرد.

نقش و تاثیر ویترین در دکوراسیون خانهاستفاده به عنوان قفسه کوچک کتاب

قفسه های کتاب در اتاق های نشیمن بسیار شیک به نظر می رسند. آیا ویترین ها می توانند به عنوان قفسه های کوچک کتاب نیز عمل کنند؟ البته که می توانند. با قرار دادن کتاب های مورد علاقه خود در ویترین های مدرن با قفسه های چوبی و بدون درب، استایلی زیبا ایجاد کنید. ویترین های در شیشه ای نیز همین کار را انجام می دهند.

نگهداری گل و گلدان

یکی از خلاقانه ترین کاربردهای مختلف ویترین، تبدیل این مبلمان به یک باغ کوچک است. اگر دوست دارید با گیاهان در ارتباط باشید، می توانید سعی کنید شیشه را از روی جلد ویترین قدیمی خود بردارید و گیاهان را در گلدان های کوچک داخل آن قرار دهید. به خصوص گیاهان آپارتمانی را می توان در این زمینه انتخاب کرد. زیرا نگهداری آسان تری داشته و اندازه کوچکی دارند. البته باید مطمئن شوید که ویترین قدیمی پر از گل در مکانی قرار گیرد که به اندازه کافی نور خورشید دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *