دکوراسیون داخلی

کاربرد سقف اپلای در بخش های مختلف خانه

کاربرد سقف اپلای در بخش های مختلف خانه
امتیاز شما به این مطلب

سقف اپلای (Apply) یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین انواع سقف های کاذب برای منزل و دکوراسیون داخلی است. این سقف توسط شرکت لابل تولید شده و در داخل توسط برخی شرکت های معتبر به فروش می رسد. این نوع سقف های کاذب با دو پارچه در دو سطح که نسبت به هر دو دید کامل وجود دارد نصب می گردند. به جرأت می توان گفت که یکی از زیباترین مدل های سقف کاذب محسوب می شود. در ادامه در رابطه با مدل ها و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی خانه صحبت خواهیم کرد.

کاربرد سقف اپلای در بخش های مختلف خانهسقف اپلای زیبای مطلق خانه شما

سقف کاذب اپلای بیشتر برای خانه هایی با دکوراسیون مدرن، مینیمالیستی و لاکچری مناسب است که قصد دارند خانه ای فراتر از رؤیاهای خود داشته باشند. شاید این مدل سقف ها را بیشتر در ساختمان های تجاری دیده باشید چون اولین فاز ورود آنها در مقیاس تجاری و صنعتی بود. به مرور مورد توجه معماران و دکوراتورهای داخلی ساختمان های مسکونی قرار گرفت و پای آنها به منازل هم باز شد.

مقاله پیشنهادی : انواع سقف کاذب ؛ مزایا و معایب آن

سقف کششی اپلای از دو لایه پی وی سی که رنگ های متضاد دارند و بر روی یکدیگر قرار می گیرند تشکیل شده اند. ویژگی بعدی آنها به این صورت است که صاحبان خانه می توانند هر دو لایه پی وی سی یا پارچه ای را که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند ببینند. در واقع لایه رویی با فرم و شکل های مختلف به صورت مشبک درآمده و از این طریق، لایه با رنگ متضاد زیرین دیده می شود.

کاربرد سقف اپلای در بخش های مختلف خانههمین ویژگی و ساختار، پایه و اساس زیبایی بی حد و اندازه و متمایز سقف کشسان اپلای را در مقایسه با سایر مدل های سقف کشسان و کاذب را ایجاد کرده است. فاصله ای که بین دو لایه این نوع سقف وجود دارد و طرح های مختلفی که بر روی لایه رویی کار شده، باعث می شود که این سقف یک نوع سقف کشسان سه بعدی هم به نظر برسد.

کاربرد سقف اپلای در بخش های مختلف خانه

سقف اپلای را در تمامی بخش های مختلف خانه می توان نصب کرد. این نوع سقف ها به دلیل تنوع بالا در طرح و مدل لایه رویی بسته به انتخاب شما و رنگ هر دو لایه همچنین ضد آب بودن و مقاومت بالا در برابر نفوذ آب، در همه قسمت های خانه کاربرد دارند.

نکات بسیار مهمی برای نصب سقف اپلای در خانه وجود دارند که با رعایت آنها می توانید دکوراسیونی بسیار شیک و عالی داشته باشید:

  • برای نصب سقف اپلای حتما به رنگ دکوراسیون داخلی منزل توجه کنید. معمولا رنگ لایه زیرین که از طریق طرح های لایه رویی دیده می شوند، رنگ غالب در نظر گرفته شده و به تناسب آن با محیط داخلی دقت می کنند.
  • برای محیط های کوچک از رنگ های روشن و برای محیط های بزرگ از رنگ های تیره سقف اپلای استفاده کنید.
  • طرح های هندسی گرد برای محیط های کوچکتر مناسب است تا محیط شما را بزرگتر و سقف شما را بلندتر نشان دهد.
  • کاربرد سقف اپلای در بخش های مختلف خانهاگر از کاغذ دیواری استفاده می کنید که طرح آن گلدار است پس سقف اپلای را با رنگ متضاد یا مکمل کاغذ دیواری تزیین کنید.
  • معمولا تصاویر گل و گیاه و آسمان برای پذیرایی استفاده می شود. در اتاق خواب کودک از طرح های فانتزی و اتاق خواب نوجوانان هم از طرح هایی مثل کهکشانی، رنگین کمانی و غیره استفاده می کنند.

مقاله پیشنهادی : میکروسمنت چیست و چه کاربردی دارد؟

سبک دکوراسیون را هنگام انتخاب سقف اپلای در نظر بگیرید!

  • اگر سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک دارید حتما یکی از لایه های سقف اپلای، قهوه ای یا نزدیک به رنگ چوب باشد.
  • برای سبک دکوراسیون داخلی مدرن از رنگ های خنثی استفاده کنید تا نظم محیط شما را بر هم نزند.
  • برای نورپردازی منزل حتما از ایده های خلاقانه استفاده کنید. در خانه هایی با دکوراسیون شیک و لوکس، سیم کشی لوستر و تجهیزات روشنایی را از داخل طرح های سقف اپلای عبور می دهند. ضمن ایجاد جلوه بصری خارق العاده، از تمامی فضا هم استفاده کرده اید.
  • کاربرد سقف اپلای در بخش های مختلف خانهنصب سقف اپلای فقط برای بخشی از قسمت مرکزی سقف استفاده می شود و نباید کل سقف را بپوشاند تا زیباتر به نظر برسد.
  • برای محیط آشپزخانه و سرویس بهداشتی حتما از مدل های مقاوم در برابر حرارت و رطوبت و آب خریداری کنید. قطعا مقداری هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد اما باعث ماندگاری آنها تا حداقل 20 سال خواهید شد.

سقف اپلای یکی از جدیدترین تکنولوژی های ساخت سقف کاذب از نوع کشسان است. استفاده از آن در دکوراسیون داخلی زیبایی بی نظیری به خانه شما خواهد داد.

کاربرد سقف اپلای در بخش های مختلف خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *