ترفندهای دکوراسیون

نکات مهم برای انتخاب کفپوش چوبی رنگ تیره

نکات مهم برای انتخاب کفپوش چوبی رنگ تیره
امتیاز شما به این مطلب

کفپوش چوبی رنگ تیره، یکی از عناصر دکوراسیون داخلی ست که به لحاظ زیبایی و ایجاد احساس گرما و صمیمت در فضای منزل بسیار قدرتمند است. به طور کلی پارکت های چوب طبیعی به این دلیل که عنصری تماماً طبیعی و خالص هستند و هیچ گونه مواد مصنوعی در تولید آنها به کار نرفته است به لحاظ روانی می تواند اثرات مثبتی با خود به همراه داشته باشد. این ویژگی در مورد کفپوش های چوبی تیره تر نیز با قدرت بیشتری صادق است. در این مطلب سعی داریم شما را با جنبه های مختلف این کفپوش بیشتر آشنا کنیم پس تا انتها با ما باشید.

نکات مهم برای انتخاب کفپوش چوبی رنگ تیرهکفپوش چوبی رنگ تیره

ویژگی پارکت ها کاملاً وابسته به نوع چوبی ست که از آن تهیه شده است. از آنجاییکه گونه های متعددی از درختان در طبیعت یافت می شوند، پارکت ها نیز دارای تنوع بالایی هستند. به لحاظ ظاهری و ویژگی های سطحی همان مزیت ها را به ارث می برند. می توانید در این مقاله با انواع پارکت چوبی آشنا شوید.

به طور کلی پارکت های تهیه شده از چوب بلوط، چوب گردو و چوب راش از معروفترین و مقاوم ترین پارکت های موجود در بازار هستند. درختان مورد استفاده در تهیه کفپوش از رنگ های متنوعی نیز برخوردار هستند. برخی از آنها به رنگ تیره تر هستند که در تهیه کفپوش چوبی رنگ تیره مورد استفاده قرار می گیرند.

مقاله پیشنهادی : کفپوش چوب پلاست چیست و چه مزایا و کاربردی دارد؟

برای تهیه پارکت الوارهای چوب به شکل خام و پس از سپری کردن چندین مرحله حرارت دهی و تحت فشار قرار گرفتن به شکل کفپوش هایی که احتمالاً نمونه های آن را بسیار دیده اید درمی آید. پارکت ها به رنگ چوب ولی تناژهای مختلفی از رنگ قهوه ای تولید می شوند. انتخاب آنها کاملاً به سلیقه و دکوراسیون کلی فضا وابسته است. پارکت های رنگ تیره تر اغلب محیط را گرم و صمیمی می کنند. از این رو در فضاهایی مثل سالن پذیرایی به کار گرفته می شوند.

نکات مهم برای انتخاب کفپوش چوبی رنگ تیرهکفپوش چوبی رنگ تیره و سبک دکوراسیون

در دکوراسیون؛ کفپوش تیره اغلب در فضاهایی به کار گرفته می شوند که از سبک کلاسیک پیروی می کنند. اگر فضای منزلتان به قدر کافی بزرگ است از رنگ های تیره تر در برخی از بخش های آن و بویژه کف استفاده کنید. به این دلیل که در منازل بزرگ به جهت وسعت و دور بودن المان ها از یکدیگر حس گرما و صمیمت لازم وجود ندارد که با کمک عناصر تیره تر می توان فضا را گرمتر و صمیمی تر جلوه داد.

در غیر اینصورت اگر منزل کوچکی دارید و تمایل به استفاده از کفپوش های تیره را دارید می توانید برای جلوگیری از اشباع شدن فضا از عناصری تیره با نسبت 20 به 80 استفاده کنید. به این صورت که 20 درصد فضا را به استفاده از عناصر تیره و 80 درصد باقیمانده را با رنگ های روشن پوشش دهید. اگر از این قانون طلایی استفاده کنید هرگز نباید نگران دلگیر شدن فضای منزل خود باشید.

نکات مهم برای انتخاب کفپوش چوبی رنگ تیرهنکات انتخاب رنگ کفپوش چوبی رنگ تیره

قبل از انتخاب کفپوش باید به یک سری اصول پایه ای پایبند باشید تا بتوانید مدت های طولانی از کفپوش منزلتان لذت ببرید. یکی از عوامل مهم میزان رطوبت محیطی ست که قرار است با پارکت پوشش دهید. لازم است بدانید که کفپوش های چوبی که کاملاً از چوب طبیعی تهیه شده اند کاملاً به رطوبت و آب حساس هستند. در صورت قرارگیری در معرض رطوبت دچار تورم های سطحی می شوند. بنابراین لازم است اطمینان حاصل کنید که محیط مدنظر فاقد رطوبت است.

نکته بعدی نور آفتاب است. پارکت های تمام چوب در برابر قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب رنگ اصلی خود را از دست می دهند. لکه های زرد در سطح آن ایجاد می شود و یا شاهد رنگ رفتگی در سطح آن خواهید بود. بنابراین لازم است از نصب پارکت در محیط هایی که معرض نور آفتاب هستند خودداری کنید.

مقاله پیشنهادی : بررسی انواع کفپوش چوبی و موارد استفاده هر کدام

نکته مهم تر نصب توسط تیم حرفه ای می باشد. در هنگام نصب نکاتی باید در زمینه زیرسازی و هم دما سازی صورت بگیرد. در صورت غفلت نصاب نتیجه کار با آنچه که تصورش را می کنید کاملاً متفاوت خواهد بود.

نکات مهم برای انتخاب کفپوش چوبی رنگ تیرهکفپوش چوبی رنگ تیره برای چه مکان هایی مناسب است؟

یکی از مزیت های مهم پارکت چوبی دیر کثیف شدن آن است. در صورت استفاده از آن نیاز نیست مثل پارکت های رنگ روشن به طور پیاپی تمیز شوند. به همین دلیل استفاده از کفپوش ‌های رنگ تیره برای مکان ‌های پر تردد مثل لابی ساختمان، واحدهای اداری و تجاری، و هر مکان پر رفت و آمد دیگری انتخاب ایده آلی خواهد بود.

نکات مهم برای انتخاب کفپوش چوبی رنگ تیرهقیمت کفپوش چوبی

طبیعی ست که کفپوش های چوبی به نسبت کفپوش های تهیه شده از مواد مصنوعی و پی وی سی ها قیمتی به مراتب بالاتر داشته باشند. در میان آنها نیز بسته به چوب مورد استفاده و همچنین ابعاد قیمت ها می تواند در رنج گسترده ای قرار بگیرد. به طور کلی کفپوش های با ضخامت بیشتر و ابعاد بزرگتر قیمتی بالاتر از کفپوش های نازکتر تهیه شده از چوب های دارای مقاومت پایین تر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *