دکوراسیون داخلی

5 پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمال

5 پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمال
1/5 - (1 امتیاز)

رنگ‌های خنثی چه رنگ‌هایی هستند؟ مجموعه‌ای از رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش که به دکوراسیون خانه شما ظاهری و البته حس و حال مینیمال می‌دهند. وقتی از رنگ‌های خنثی (neutral) صحبت می‌کنیم ذهن خیلی از ما به سمت خاکستری، سفید یا بژ می‌رود. اما این رنگ‌ها فراتر از این چند مورد هستند. نظریه‌های رنگ‌شناسی می‌گویند که «رنگ خنثی» طیفی است فاقد تیرگی که برخلاف دیگر طیف‌های مشابهش، تند و سیر نیست و اغلب اوقات توجه را جلب نمی‌کند. رنگ‌های اصلی را کمتر می‌توانید بین خنثی‌ها پیدا کنید، بهتر است بیشتر دنبال گزینه‌هایی روشن و ترکیبی با سفید و خاکستری بگردید. در این مطلب پنج پالت رنگی خنثی را برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمال بررسی می‌‌کنیم.

5 پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمالسه دسته‌بندی اصلی رنگ‌های خنثی

برای انتخاب بهترین پالت رنگی خانه، ابتدا بیایید انواع رنگ‌های خنثی را بشناسیم. شما می‌توانید هر تعدادی رنگ خنثی را در کنار هم در خانه به کار ببرید. با این حال مهم است که بدانید چه فضاهایی با رنگ‌های گرم به نظر می‌رسند و کجاهای خانه بهتر است رنگ‌هایی خنثی سرد به کار بروند. رنگ‌های خنثی یا گرم هستند یا سرد، یا چیزی میان این دو.

خنثی و گرم:

این رنگ‌های خنثی از ترکیب رنگ‌های گرم اصلی (مثلا قرمز و زرد) با رنگ‌های روشن خنثی (سرد) به وجود می‌آیند. شناخته‌شده‌ترین‌ها در این دسته برنز و عاجی هستند.

خنثی و سرد:

این رنگ‌های خنثی از ترکیب دو رنگ اصلی سرد (مثلا سبز و آبی) با رنگ‌های خنثی به وجود می‌آیند. سفید صدفی، آبی تیره و زرد ملایم از جمله رنگ‌های این دسته هستند.

مقاله پیشنهادی : انتخاب رنگ دکوراسیون خانه با توجه به تیپ شخصیتی

نیمه‌خنثی:

این رنگ‌های خنثی از ترکیب یک رنگ کاملا خنثی با یک رنگ اصلی به وجود می‌آیند و طیفی کم‌رنگ و ملایم می‌سازند، مثل طیف رنگ‌های سفید و نزدیک به سفید.

پنج پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمال

پالت اول: سفید + صورتی خاکی + برنجی

ترکیب این سه رنگ برای خانه‌هایی ایدئال است که میزبان افراد زیادی هستند و هر هفته در آن‌ها مهمانی و دورهمی برگزار می‌شود. چرا؟ چون دکوراسیون گرمی می‌سازند که حس صمیمیت را القا می‌کند. علاوه بر این، فضا را سنگین نمی‌کنند. خوب به این تصویر دقت کنید که با وجود تعداد بالای وسایل دلباز است و انگار هوا در آن جریان دارد.

5 پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمالدر خانه به سراغ فضاهایی بروید که محجور مانده‌اند و ترکیب رنگ‌های خنثی را در آن‌ها پیاده کنید. مثلا در این حمام و دستشویی دو رنگ صورتی چرک (یا همان خاکی) و سفید در کنار برنج درخشان قرار گرفته‌اند و حسی بین مینیمالیسم و لوکس بودن به فضا داده‌اند.

5 پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمالرد پای این صورتی خاص را می‌توانید در این پذیرایی هم ببینید (رنگ قالیچه، دیوارها و حتی پرده)، البته که در آن خبری از سفید و برنجی نیست. به جز اکسسوری‌ها تزیین پذیرایی با مبلمان به رنگ خنثی نیز ایده دیگری برای کاربرد رنگ‌های خنثی در دکوراسیون خانه است.

پالت دوم: سفید + چوب گرم + آبی-خاکستری

با این ترکیب رنگی نسبتا متضاد، فضای خانه شما بافت و عمق پیدا می‌کند و از سادگی درمی‌آید. استایل خاص این پالت بر دو اصل بنا شده: طیف‌های مختلف چوب و کنار هم قرار گرفتن تیرگی و روشنی رنگ‌ها.
ترکیب رنگ‌های موجود در این پذیرایی را ببینید: دیوارها و قاب پنجره سفید، در کنار رگه‌هایی از آبی تیره و البته خاکستری روی ست مبلمان.

5 پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمال
ترکیب خاکستری و آبی همیشه برای دیوارهای خانه خوب است. چه پذیرایی و اتاق خواب یک آپارتمانی کوچک و جمع‌وجور، چه سالن یا راهروهای یک ویلای بزرگ. در تصویر بالا رنگ کفپوش  با دیوارها یک هارمونی زیبا ایجاد کرده و البته میز هم چوبی است تا این ترکیب را کامل کند.

پالت سوم: آبی روشن + خاکستری + سفید

ترکیبی از آبی روشن، سفید و خاکستری جزییات جالب و خلاقانه‌ای را به فضای خانه شما اضافه می‌کنند و اثری آرامش‌بخش دارند. خیلی از خانه‌هایی که حس گرم و صمیمی دارند، به خاطر انتخاب هوشمندانه همین نوع پالت‌های خنثی است.

مقاله پیشنهادی : کاربرد رنگ‌های تیره و تاریک در طراحی دکوراسیون داخلی

دو رنگ سفید و خاکستری یکی از بهترین ترکیب‌ها را برای اتاق کار ایجاد می‌کنند. کافی است یکی دو المان کوچک (تابلو یا اکسسوری) را هم به این ترکیب اضافه کنید و از فضایی آرامش‌بخش و مدرن لذت ببرید.
خیلی از طراحان دکوراسیون داخلی، آبی را برای اتاق خواب توصیه می‌کنند. ویژگی‌های آرامبخش این رنگ به شما کمک می‌کنند فضای دلچسبی برای استراحت داشته باشید و یک قسمت خانه را دور از اضطراب و شلوغی نگه دارید. این اتاق خواب هم پیرو پالت سوم ماست، و سفید و آبی روشن در آن غلبه دارند.

5 پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمالپالت چهارم: سفید + تراکوتا (سفالی) + خاکستری ملایم

ترکیب این سه رنگ برای دکوراسیون داخلی فوق‌العاده کاربردی و همیشگی است. استفاده از این پالت رنگی در کنار رنگ‌های گرم و طبیعی، یک استایل اروپایی و شیک به خانه شما می‌بخشد. اگر به دنبال فضاهایی هستید که یادآور طبیعت هستند و حس زندگی در آن‌ها جریان دارد، پالت چهارم را انتخاب کنید.
این اتاق پذیرایی با ترکیب سفید و خاکستری در کنار یک عنصر گرم که فضا را به تعادل رسانده است. صندلی تک رنگی سفالی و گرم دارد و در کنار ست مبلمان خاکستری، این سالن پذیرایی را جذاب و دوست‌داشتنی کرده است.

5 پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمالپالت پنجم: آبی-خاکستری + کرم + متالیک

رنگ‌های متالیک هرجا که پا می‌گذارند حس و حالی لوکس و صنعتی می‌بخشند. در فضاهای مدرنی که می‌خواهید شیک و سنگین به نظر برسند، به سراغ پالت پنجم بروید.
حضور رنگ طلایی متالیک و درخشان در این اتاق پذیرایی حسابی قالب است. میز وسط، لوسترها، تزیینات دیوار و حتی اکسسوری‌های تزیینی روی میز همه طلایی هستند. این موضوع کفه دکوراسیون را به سمت لوکس بودن سنگین کرده است. اما اگر کرم بیشتر بود، اتاق مینیمال به نظر می‌رسید.

5 پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمال
این یکی اتاق پذیرایی را ببینید که متالیک در آن حضور چندان پررنگی ندارد، و وسایل بیشتر آبی و کرم هستند. البته که طلایی متالیک را اگر دقت کنید در آباژور و روی میز کوچک می‌توانید پیدا کنید. ترکیب این دو رنگ با استایل خاص وسایل، حس و حالی کلاسیک و اروپایی به این پذیرایی بخشیده‌اند.

5 پالت رنگی خنثی برای داشتن خانه‌ای مدرن و مینیمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *