ترفندهای دکوراسیون

اصول و قواعد نگهداری مبل چرمی در دکوراسیون داخلی

اصول و قواعد نگهداری مبل چرمی در دکوراسیون داخلی
امتیاز شما به این مطلب

دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین بخش‌های هر منزلی به شمار می‌رود. از این رو توجه کافی به این مورد می‌تواند در روحیه افراد تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. در این بین، مبلمان به عنوان یکی از المان‌های ضروری و اصلی در منزل نیاز به توجه و دقت خاصی برای نگهداری پیاز دارد. اگر مبلمان از نوع چرمی باشد که این دقت و توجه باید بیشتر از گذشته باشد. اما نگهداری مبل چرمی با اصول و قواعد بسیاری همراه است که دانستن آنها تا حد زیادی به ماندگاری بیشتر آن کمک خواهد کرد. به همین علت در این مقاله قصد داریم تا با بررسی نکات پیرامون نگهداری مبل چرمی، با موارد مهم آن آشنایی بیشتری پیدا کنیم و به افزایش طول عمر مبلمان خود کمک کنیم.

اصول و قواعد نگهداری مبل چرمی در دکوراسیون داخلیاصول و قواعد نگهداری مبل چرمی

مانند هر وسیله‌ی دیگری در منزل، نگهداری از مبلمان نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. نوع پارچه استفاده شده در مبلمان نقش کلیدی در نحوه‌ی تمیز کردن آن بر عهده خواهند داشت. از این رو اگر از مبلمان چرمی در منزل استفاده می‌کنید بهتر است که با قواعد و قوانین تمیز کردن آن نیز آگاه باشید. در این مرحله با توجه به نوع پارچه می‌توان تصمیم گرفت که چگونه آن را تمیز کرد. مواردی مانند تمیزکاری روزانه با مواد شوینده مناسب، جارو کشیدن منظم و همچنین رسیدگی و مراقبت دوره‌ای از موارد مهم در این زمینه به شمار می‌روند که توجه به آنها می‌تواند تاثیر فراوانی در نگهداری مبل چرمی و افزایش طول عمر آن داشته باشد.

مقاله پیشنهادی : نحوه نگهداری و تمیز کردن مبل چرم

گردگیری دوره‌ای و منظم

یکی از مهمترین مواردی که می‌تواند تاثیر بسیار بالایی در افزایش طول عمر مبلمان چرمی داشته باشد، گردگیری منظم و دوره‌ای خواهد بود. به همین علت بهتر است که در مدت زمان مشخص با یک دستمال خشک اقدام به تمیز کردن مبل چرمی بکنید. از آنجا که گرد و غبار از جمله دلایل اصلی تخریب چرم هستند. اگر شدت گرد و غبار به اندازه‌ای بود که با پارچه‌ای خشک از بین نرفت، از آب مقطر نم دار استفاده کرده و به آرامی محل لکه‌های مورد نظر را بکشید. بعد از این کار بهتر است که با یک دستمال اقدام به خشک کردن محل نم دار بکنید تا از آسیب رسیدن به پارچه‌ی چرمی جلوگیری کنید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که تا حد امکان از تماس مستقیم آب با مبل خودداری کنید.

اصول و قواعد نگهداری مبل چرمی در دکوراسیون داخلینگهداری مبل چرمی با جارو کشیدن

در مرحله بعد نیاز است فکری به حال درزهای پارچه کنید. همیشه به یاد داشته باشید که یکی از عوامل مهم در نگهداری مبل چرمی، تمیز کردن محل درزها و گردگیری آنها خواهد بود. به همین منظور می‌توانید از جاروبرقی با سری مناسب استفاده کرده و قسمت‌های مختلف آن را از گرد و غبار بزدایید. این کار یکی از عواملی است که تاثیر مستقیمی در حین نگهداری مبل چرمی به عهده خواهد داشت.

محل لکه‌ها را بلافاصله تمیز کنید

نگهداری از مبل نیازمند حوصله و دقت خواهد بود. نیازی نیست که کل روز را به مراقبت و نگهداری از آن بپردازید فقط کافی است هر زمان که لکه‌ای روی پارچه‌ای چرمی ایجاد شد، بلافاصله با دستمال اقدام به تمیز کردن آن بکنید. این کار باعث می‌شود که محل لکه یه یک اثر ماندگار تبدیل نشود و به پارچه چرمی آسیب کمتری وارد کند. اگر لکه با آب و دستمال از بین نرفت، استفاده از شوینده‌های ملایم به مقدار بسیار اندک توصیه می‌شود. اسفنج یکی از ابزارهایی است که می‌تواند به شما در تمیز کردن کمک کند.

اصول و قواعد نگهداری مبل چرمی در دکوراسیون داخلینقش چیدمان صحیح در نگهداری از مبل چرمی

همانطور که می‌دانید، موارد بسیاری هستند که در طول عمر و نگهداری مبل چرمی تاثیر دارند. از این رو بهتر است بدانید که این نوع از پارچه حساسیت بسیار بالایی در برابر تابش مستقیم نور خورشید خواهد داشت. به همین علت اگر می‌خواهید که طول عمر این نوع از پارچه را افزایش دهید، بهتر است که هنگام چیدمان مبلمان راحتی، آن را از محل تابش مستقیم خورشید به دور نگه دارید. این کار باعث می‌شود که پارچه در اثر تابش و گرمای ایجاد شده از طرف نور خورشید، دچار آسیب دیدگی نشود.

برای درخشش بیشتر از اسپری مخصوص استفاده کنید

نگهداری مبل چرمی پیش نیازهای بسیاری را به همراه خواهد داشت که هر کدام به نوبه‌ی خود، تاثیر قابل توجهی در نتیجه خواهد داشت. پارچه‌ی چرمی نیز یکی از متریال‌هایی است که حساسیت بالایی نسبت به دمای اطراف و شرایط نگهداری از خود نشان می‌دهد.

مقاله پیشنهادی : تمیز کردن انواع لکه‌ از مبلمان چوبی

از این جهت استفاده از اسپری مخصوص این کار می‌تواند به درخشش بیشتر پارچه کمک کرده و به افزایش طول عمر مبلمان چرمی شما کمک کند. استفاده از این وسیله نیاز به تخصص خاصی نداشته و فقط کافی است در بازه‌های زمانی مشخص، آن را به کار بگیرید. بازه‌ی زمانی پیشنهادی برای این کار حدود هر 6 ماه یکبار خواند بود. کمرنگ شدن رنگ پارچه یکی از علائمی است که نشان می‌دهد استفاده از این وسیله ضروری خواهد بود.

اصول و قواعد نگهداری مبل چرمی در دکوراسیون داخلینگهداری مبل چرمی و توجه به فوم‌ها

یکی از مهمترین المان‌هایی که در هنگام نگهداری مبل چرمی باید به آن توجه کنید، وضعیت فوم‌ها و تشکل‌های آن خواهد بود. بسته به نوع متریال مورد استفاده در صورتی که متوجه خرابی و یا آسیب دیدگی در آن شدید، بهتر است که هر چه سریعتر اقدام به تعویض و یا تعمیرات مبلمان کنید. اگر مبل شما دارای کوسن‌های جدا بود، با تازه کردن الیاف آن می‌توانید به افزایش طول عمر آن کمک فراوانی بکنید.

جمع بندی

مبلمان به عنوان یکی از عناصر مهم و کاربردی در منزل و همچنین در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اگر از مبلمان چرمی استفاده می‌کنید، باید با نکات نگهداری از آن نیز آشنایی لازم و کافی را داشته باشید. رعایت این موارد تاثیر بسیار بالایی در طول عمر و کارایی این الما‌ن در منزل خواهد داشت. از آنجا که چرم یکی از متریال‌های پرطرفدار در صنعت امروز به شمار می‌رود، نگهداری مبل اهمیت بالایی پیدا خواهد کرد. در این مقاله سعی کردیم با بررسی نکات پیرامون نگهداری مبل چرمی با روش های نگهداری درست و راهکارهای افزایش طول عمر آن بیشتر آشنا شده و بتوانیم از آنها به صورت موثر استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *