دکوراسیون داخلی

10 متریال جایگزین کاشی حمام و سرویس بهداشتی

10 متریال جایگزین کاشی حمام و سرویس بهداشتی
5/5 - (9 امتیاز)

کاشی یکی از متریال‌های قدیمی است و هنوز که هنوز است؛ در میان لیست محصولات پرفروش در صنعت دکوراسیون داخلی محسوب می شود. البته مزیت‌های بسیار زیاد آن در مقابل یک عیب بزرگ کاشی ما را در انتخاب آن برای بسیاری از فضاها مردد میسازد. بزرگترین عیب کاشی استفاده از دوغاب است که به مرور زمان در مقابل رطوبت و شستشو ضعیف میشود. بهترین مدل های کاشی را هم که تهیه کنید باز در هنگام نصب یک درز در میان کاشی ها وجود دارد. امروزه متریال های بسیار عالی و کارآمد وجود دارد که جایگزین کاشی در صنعت دکوراسیون داخلی شده است. در ادامه شما را با برخی از این مدل دیوارپوش و کفپوش ها آشنا میسازیم.

10 متریال جایگزین کاشی حمام و سرویس بهداشتی10 پوشش جایگزین کاشی حمام و سرویس بهداشتی

اگر ایده ما این است که نوع دیگری از دکوراسیون را انتخاب کنیم، باید در نظر داشته باشیم که از چه پوشش هایی برای جایگزین کاشی حمام می‌توانیم استفاده کنیم. کاشی و سرامیک از مهم ترین عناصری است که با استفاده از آن کف و دیوار های سرویس بهداشتی را می پوشانند. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی می توان از متریال های جایگزین کاشی نیز استفاده کرد. متریال های جایگزین باید دارای ویژگی هایی باشد که آن را برای استفاده در سرویس بهداشتی مناسب کند و هم چنین از نظر زیبایی جلوه خوبی داشته باشد.

مقاله پیشنهادی : استفاده از کفپوش چوبی در حمام

استفاده از مصالح و متریال های دیگر به جای کاشی در سرویس های بهداشتی می تواند فضا را از یکنواختی خارج و جلوه ای ویژه ای را ایجاد کند. در ادامه برخی از متریال های جایگزین کاشی را معرفی کرده ایم.

10 متریال جایگزین کاشی حمام و سرویس بهداشتی1. کفپوش های اپوکسی

استفاده از رنگ های رزین در دکوراسیون داخلی بخصوص به عنوان کفپوش بسیار متداول است. رزین اپوکسی در رنگ های متنوعی وجود دارد و قابل پیاده سازی بر روی بتن نیز هست.

2. پارکت چوبی یا ضد آب

کفپوش هایی چوبی که برای کف سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند به صورت عایق و ضد آب به تولید می رسند. روکش پارکت های چوبی یا طرح چوب به وسیله لاک الکل پوشانده می شوند تا علاوه بر اینکه ساختار آن را مقاوم کند آن را زیبا تر نیز نشان دهد.

3. دیوارپوش چوبی

باید نوعی از چوب باشد که با رطوبت به خوبی کار کند. این برای حمام های سبک روستیک ایده آل است، زیرا احساس گرمای فوق العاده ای را ارائه می‌دهد. دیوار پوش های چوبی شباهت بسیاری به کفپوش های چوبی دارند. این دیوارپوش ها در برابر رطوبت مقاوم هستند و باعث ایجاد فضایی زیبا در سرویس های بهداشتی می شوند. دیوار پوش های چوبی از نظر قیمت نیز مناسب و جایگزین خوبی برای کاشی هستند.

10 متریال جایگزین کاشی حمام و سرویس بهداشتی4. آجر

یکی دیگر از جایگزین های کاشی که می‌توانیم از آن استفاده کنیم آجر است. در دکوراسیون های مدرن بسیار متداول است که مقداری آجر نمایان برای تکمیل نما استفاده شود. چرا این کار را در حمام انجام نمی‌دهید؟ آجر های قرمز را می توان در دکوراسیون داخلی با متریالی مانند چوب هماهنگ کرد. ترکیب آجر های قرمز به همراه چوب می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای کاشی سرویس بهداشتی باشد.

5. کاغذ دیواری مخصوص سرویس بهداشتی

استفاده از کاغذدیواری برای کسانی که طرفدار سبک کلاسیک در دکوراسیون هستند پیشنهاد می شوند. این نوع کاغذ های دیواری مخصوص سرویس بهداشتی طراحی و ساخته می شوند و ضد آب هستند. طرح های متنوع و فانتزی این محصول می تواند در سرویس های لوکس استفاده شود. می‌توانید از کاغذدیواری هایی با اشکال و طرح‌ های متفاوت و خاص استفاده کنید که جنبه زیبایی آن را نشان دهد.

6. رنگ کنید

شما باید رنگ های مقاوم در برابر رطوبت مانند رنگ های استخری را انتخاب کنید. این یک فرصت عالی برای دادن حسی متفاوت و نزدیک شدن به جریان های مد حال حاضر است.

7. بتن

بتن از مصالحی است که به دلایل بسیار زیادی از جمله رنگ آن دارای محبوبیت است. از بهترین انواع بتن که می توان آن را جایگزین خوبی برای کاشی سرویس بهداشتی در نظر گرفت بتن جیوه ای است. بتن جیوه ای با قرار گرفتن در معرض آب ترک بر نمی دارد. علاوه بر این، بتن های صیقلی نیز احساس یک حمام مدرن را به ما می‌دهند.

10 متریال جایگزین کاشی حمام و سرویس بهداشتی8. میکروسمنت

برای دکوراسیون حمام مینیمالیستی میکروسمنت ایده آل است. لمس متفاوتی را ارائه می‌دهد، اگرچه مهم است که پایه بسیار محکم باشد. میکروسمنت متریال بسیار جذابی است که از ترکیب پایه مواد گرت بتنی یا سیمانی با چندین لایه رنگ و رزین روی خود ترکیب بی نظیری برای پوشش فضاهای مختلف هم در دیواره و هم کف را فراهم کرده است. این متریال ظاهر نهایی شبیه بتن را دارد و در طیف‌های مختلف طوسی رنگ میتواند اجرا شود.

مقاله پیشنهادی : ایده های جذاب برای دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

9. موزاییک شیشه ای

موزاییک های شیشه ای نسل جدیدی از مصالح مورد استفاده از مکان هایی مانند سرویس بهداشتی هستند. موزاییک شیشه ای قیمت نسبتا بالایی دارد و نصب آن حتما باید توسط افراد متخصص انجام گیرد. زیبایی این محصول خیره کننده و چشم نواز است.

10. سنگ

یک عنصر خوب برای پوشاندن شکاف حمام بدون کاشی، سنگ است. این می‌تواند هم سنگ طبیعی یا هم سنگ مصنوعی باشد یا حتی از ماربل شیت استفاده کنید، اما همیشه استفاده از سنگ های طبیعی ارجعیت خواهد داشت.

  • سنگ مرمر: مرمر نوعی سنگ زیبا و گران است که از آن در مکان های مختلفی استفاده می شود. از این سبک برای دکوراسیون های کلاسیک بیشتر استفاده می شود. برای استفاده سنگ مرمر به جای کاشی آن را در ابعاد بزرگ برش می دهند و به جای کاشی استفاده می کنند.
  • سنگ های طبیعی: سنگ های طبیعی بسیار گران و مجلل هستند. این سنگ ها به عنوان کفپوش و دیوارپوش سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرند. سبک های روستیک از گزینه های پرطرفدار سنگ های طبیعی به شمار می رود.

10 متریال جایگزین کاشی حمام و سرویس بهداشتیبهترین جایگزین کاشی سرویس بهداشتی چیست؟

گزینه هایی که معرفی شد هر کدام می توانند بسته به شرایطی به عنوان بهترین جایگزین برای کاشی های سرویس بهداشتی استفاده شوند. سرامیک یکی از متریال های با کیفیت و با قیمت مناسب است که دسترسی به آن بسیار راحت است. بودجه، سلیقه و نوع دکوراسیون افراد تعیین می کند که کدام گزینه به جای کاشی مورد استفاده قرار گیرند. به طور مثال برای دکورهای سنتی استفاده از پارکت های طرح چوب و یا سنگ های روستیک بهترین گزینه است. در صورتی که اگر به دنبال ایجاد یک فضای لوکس و مدرن هستید موزاییک های شیشه ای و اپوکسی مورد توصیه است. خوشبختانه نصب بسیاری از متریال ها به راحتی و با استفاده از ملات های آماده و یا چسب صورت می گیرد. در دسترس بودن مصالح مورد نظر نیز تاثیر مهمی در انتخاب آن برای استفاده به جای کاشی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *