ترفندهای دکوراسیون

نکات مهم و روش های اصولی نگهداری مبل کلاسیک

نکات مهم و روش های اصولی نگهداری مبل کلاسیک
امتیاز شما به این مطلب

جلوه و زیبایی ظاهر دکوراسیون داخلی خانه، یکی از مهم ترین عواملی است که در روحیات ما تاثیر مستقیم میگذارد. امروزه سبک های گوناگون و متفاوتی از انواع مبلمان و ترکیب دکوراسیون به وجود آمده است. مبلمان کلاسیک از همان ابتدا، سبکی بود که طرفداران زیادی را به خودش جلب کرد. از این رو طریقه نگهداری مبل کلاسیک هم به یکی از کار هایی تبدیل شد که با انجام درست و به موقع آن، قطعا طول عمر و ماندگاری مبلمان کلاسیک منزلتان را بیشتر خواهید کرد.

نکات مهم و روش های اصولی نگهداری مبل کلاسیکاین دسته از مبل ها به خاطر داشتن طراحی خاصی که دارند، از جنس و مدل پارچه گرفته تا چوب هایی با منبت کاری های خاص، همگی به مراقبت درست و اصولی نیاز دارند. در این مقاله قصد داریم تا با مهم ترین نکات و ترفند های نگهداری مبل کلاسیک آشنا شده تا از این به بعد بتوانیم با آگاهی و درک درست، از دکوراسیون داخلی خانه مان به خوبی مراقبت کنیم.

گرد گیری و تمیز کاری مرتب!

یک راه ساده و در عین حال پر اهیمت برای نگهداری از مبل کلاسیک، تمیزکاری در بازه های زمانی مرتب است. این کار یکی از ابتدایی و راحت ترین روش هایی است که میتوانید با استفاده از آن از مبل هی خود مراقبت کنید. علاوه بر این، طول عمر و جلوه و درخشندگی مبلمان کلاسیک خود را چند برابر میکنید. میتوانید با یک دستمال لطیف و کمی نم دار، قسمت های مختلف پارچه را گرد گیری کرده و با دقت و ظرافت دسته ها و پایه ها را نیز تمیز کنید. نکته ای که در این قسمت وجود دارد این است که همواره ظرافت را الویت قرار دهید و با آرامش و حوصله، برای آن وقت بگذارید.

نکات مهم و روش های اصولی نگهداری مبل کلاسیکنگهداری مبل کلاسیک با روکش های مخصوص

یکی از پایه ای ترین کارهایی که برای نگهداری و مراقبت از مبل کلاسیک انجام میشود، استفاده از کاور های مخصوص است. از سال های گذشته تا به الان، کمتر منزلی را دیده‌اید که از این روکش ها برای مراقب از وسیله های ارزشمند خانه، استفاده نکرده باشد. برای نگهداری مبل کلاسیک میتوانید از همین پوشش ها کمک بگیرید. انواع و اقسام مدل های پارچه ای و حتی شیشه‌ای این کاور ها در بازار وجود دارند.

مقاله پیشنهادی : تمیز کردن انواع لکه‌ از مبلمان چوبی

با توجه به سلیقه و دکوراسیون داخلی خانه‌تان، یکی را تهیه کنید. از جمله مزیت های اصلی این وسیله، جلوگیری از ایجاد شدن لکه و ساییدگی و خوردگی پارچه است. با توجه به قیمت مناسب آن، استفاده از این کاور ها یکی از منطقی ترین گزینه های موجود برای نگهداری مبل کلاسیک به شمار می‌آید.

مراقب نور باشید!

شاید تا به حال با این موضوع برخورد نداشته اید و یا آن را تجربه نکرده باشید. یکی از مواردی که برای مبل کلاسیک شما بسیار آسیب زننده است، قرار دادن آنها در محل تابش مستقیم نور خورشید میباشد. در هنگام چیدمان دکوراسیون داخلی منزلتان، حتما این نکته را در نظر بگیرید که آن را در محلی قرار دهید که دور از آفتاب خوردگی باشد.

نکات مهم و روش های اصولی نگهداری مبل کلاسیکنگهداری از مبل کلاسیک در برابر نور به دلیل حفظ بافت و رنگ پارچه است. هرچقدر که پارچه مبل از نور بیشتری بهره بگیرد به همان مقدار رنگ اولیه خود را از دست میدهد و جلوه‌ی خسته ای به خانه منعکس میکند. علاوه بر این مورد چوب های روی دسته و پایه ها هم به این موضوع حساس هستند و ممکن است که با مشکلاتی مثل پوسیدگی و خشکی آنها مواجه شوید. البته هر چقدر مبل کلاسیک مدت زمان طولانی تری در این شرایط قرار بگیرد، آسیب های آن کم کم نمایان میشوند.

روغن کاری پایه‌ها و دسته‌ها

نکته مهم بعدی برای مراقبت مبل کلاسیک، مربوط به قسمت های سخت مثل پایه ها و دسته ها خلاصه میشود. یکی از پیشنهاداتی که برای این قسمت وجود دارد این است که هر از چند گاهی بهتر است که توجهی هم به قسمت های چوبی مبلمان کلاسیک داشته باشیم. ممکن است بر اثر گذر زمان با خشکی و پوسته پوسته شدن این نواحی مواجه شویم. بهترن راه حل موجود برای نگهداری مبل کلاسیک، از استفاده گاه و بی گاه از روغن های مخصول چوب است. این کار میتواند مانع از خشک شدن و اسیب پذیری آنها شدهو در نتیجه رنگ و جلوه خاص خود را برای مدت بیشتری حفظ خواهد کرد.

نکات مهم و روش های اصولی نگهداری مبل کلاسیکسرویس دوره‌ای و منظم

نمیتوان منکر این قضیه شد. هر چقدر که حواستان به نگهداری مبل کلاسیک منزتان باشد، باز هم در طول گذر زمان، ممکن است با خرابی هایی در آن رو به رو شویم. امکان دارد علاوه بر رعایت تمامی وارد ذکر شده، فوم ها و نشیمن گاه ها، دچار آسیب دیدگی شوند. هیچ وقت نمیشود مبل هارا در برابر انواع مشکلات و اسیب های احتمالی بیمه کرد.

مقاله پیشنهادی : نحوه نگهداری و تمیز کردن مبل چرم

بهتر است قبل از رو به رو شدن با چنین مسائل و مشکلاتی، از آن پیشگیری کنید. به هر حال پیش گیری بهتر از درمان است! بهترین راحل این است که به صورت دوره ای و منظم، حواستان به حال و روز تعمیر مبل کلاسیک منزتان باشد. اگر در قسمتی از مبل خرابی مشاهده کردید، به سرعت آن را اصلاح کرده و از بیشتر شدن آن جلوگیری کنید.

اهمیت نگهداری از مبل

نگهداری مبل کلاسیک یکی از ضرورت ها در هر خانه ای است. اگر شما هم طرفدار این سبک خاص هستید باید با نکاتی پیرامون حفظ و نگهداری آن اطلاعات داشته باشید. نگهداری مبل کلاسیک مراحل ساده و اسانی دارد که با دنبال کردن آن به نتیجه مطلوب خواهید رسید. اول آنکه فراموش نکنید تمیز کاری و گرد گیری که به ظاهر کار مهمی نیست، چه تاثیر بزرگی در این زمینه دارد. در مراحل بعدی میتوانید با صرف هزینه کم از کاور ها و پوشش های محافظ برای مبلمان استفاده کنید.

نکات مهم و روش های اصولی نگهداری مبل کلاسیکاین کار باعث حفظ و نگهداری بیشتر پارچه شده و ثانیا از ریختن و لک شدن پارچه جلوگیری میکند. جلوگیری از تابش مستقیم نور خوشید، روغن کاری گاه و بی گاه هم در مراحل بعدی مراقبت قرار میگیرد. تقریبا تمام مطالبی که نیاز داشتید تا درباره نگهداری مبل کلاسیک بدانید، در این مقاله برای شما به صورت خلاصه اما مفید، گنجانده شده است. با رعایت هر کدام میتوانید به طول عمر مبلمان منزل خود اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *