دکوراسیون داخلی

تکنیک ها و اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه

تکنیک ها و اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه
امتیاز شما به این مطلب

اگرچه همه فروشگاه ها محصولات متفاوتی دارند ، اما یک هدف دارند ؛ جذب مشتریان و اطمینان از داشتن محصولاتی که دوست دارند. برای این منظور طراحان از انواع جلوه های جذاب در دکوراسیون فروشگاه استفاده می کنند. آنها با موسیقی پرانرژی، رایحه ای خوب و طراحی با کیفیت و مینیمالیستی، انگیزه خرید مشتری را تامین می کنند. دکوراسیون فروشگاه به خودی خود یک شغل است و بستگی به قریحه و دیدگاه هنری خاصی دارد. برای طراحی دکوراسیون فروشگاه تکنیک هایی وجود دارد که به یک قانون کلی تبدیل شده است. در ادامه این تکنیک ها را بررسی می کنیم.

با طراحی ویترین شروع کنید

هرگز نباید قدرت طراحی ویترین را در دکوراسیون فروشگاه دست کم گرفت. ویترین چشم نوازترین عنصر در خرید است. توجه را جلب می کند و مشتری را به داخل دعوت می کند. ویترین اولین تماس مشتریان با فروشگاه است. هرچه این تماس مؤثرتر باشد، برای مشتری راحت‌تر می ‌شود که برای اطلاعات بیشتر وارد گردد. در غیر این صورت مشتری بدون ایجاد ارتباط با فروشگاه از آنجا عبور می کند.

به طور خلاصه، ویترین بسته هدیه یک فروشگاه است. برای اطلاعات بیشتر ، او قطعاً می خواهد آن را باز کرده و نگاه کند. به همین دلیل ویترین ها باید هویت داشته باشند و داستان ارائه دهند. طراحی جذاب ویترین می تواند برای همه سنین جذاب باشد. با جذابیت طراحی ویترین می توان فروشگاهی ساخت که در خاطر همه بماند.

تکنیک ها و اصول طراحی دکوراسیون فروشگاهریتم فروشگاه را کاهش دهید

این روزها همه عجله دارند. هیچ کس نمی خواهد ساعت ها وقت را صرف خرید کند. مشتریان حتی ترجیح می دهند به صورت آنلاین خرید کنند. آنها در این مورد کاملاً حق دارند. با این حال، مشتری که به فروشگاه می آید، قطعاً می خواهد خرید دلپذیری انجام دهد و محصول را از نزدیک لمس کند.

برای ارائه این فرصت به او، باید در طراحی دکوراسیون فروشگاه ریتم را بشکنید و با معکوس کردن آن، ریتم را کاهش دهید. شما باید اطمینان حاصل کنید که او می تواند با آرامش در یک محیط آرام حرکت کند که در آن آرامش پیدا کند. بنابراین، می توانید اطمینان حاصل کنید که او زمان بیشتری را در فروشگاه می گذراند و به محصولات توجه می کند.

برای این کار البته دکوراسیون فروشگاه بسیار مهم است. اگر می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید، دکوراسیون فروشگاه باید طرحی داشته باشد که منجر به کشف شود. باید جزئیات مکان و نحوه قرارگیری محصولات، مسیر پیاده روی که مشتری از آن استفاده خواهد کرد، منطقه آزمایشی محصولات و غیره را بر اساس آن طراحی کنید. یک دکوراسیون فروشگاه خوب باید مشتری را تشویق به بازدید و نگاه بیشتر کند.

تکنیک ها و اصول طراحی دکوراسیون فروشگاهمسیر مورد استفاده را کاربردی کنید

پس از تعیین مسیری که مشتریان از آن استفاده خواهند کرد، محصولات و تخفیف هایی را در این مسیر قرار دهید که توجه آنها را به خود جلب کند. مطمئن شوید که این سفر از طریق فروشگاه هم به ترتیب درست و هم مفید است. به عنوان مثال می دانید که محصولات با تخفیف در بازارها در سمت راست در ورودی قرار دارند. وجود محصولات با تخفیف در سبدها در وسط روی شیوه خرید تاثیر می گذارد.

مقاله پیشنهادی : مهم‌ترین اصول دکوراسیون اداری

بسیار مهم است که مسیر خرید که ارتباط تنگاتنگی با ساختار روانی دارد توسط کارشناسان طراحی شود. بنابراین با قرار دادن محصول مناسب در نقطه مناسب ، محصولات بیشتری تا رسیدن به هدف اصلی معرفی خواهند شد. با قرار دادن پرطرفدارترین محصولات در مقابل محصولات مورد نیاز در طراحی دکوراسیون فروشگاه، می توانید اطمینان حاصل کنید که محصولات مورد پسند قبل از نیاز ، تبلیغ و فروخته می شوند.

تکنیک ها و اصول طراحی دکوراسیون فروشگاهمشتریان را به سمت راست فروشگاه هدایت کنید

تحقیقات در مورد دکوراسیون فروشگاه ثابت کرده است که مشتریان به محض ورود به فروشگاه به سمت راست می چرخند. با استفاده صحیح از این اطلاعات می توانید یادداشت های تخفیف ویژه را به سمت راست مشتریان بچسبانید و محصولات با استعداد خود را با طرح های رنگارنگ و جذاب بیشتر به چشم بیاورید. سپس می توانید مشتری خود را به مسیری که اعمال کرده اید هدایت کنید.

یادآوری کنید که خرید یک امتیاز است

برای جلب توجه مشتری که می خواهد با دیدن و لمس کردن خرید کند، نه از طریق خرید اینترنتی، توجه داشته باشید که بصری در پیش زمینه باشد. زیرا شما با یک مشتری دنیای بصری روبرو هستید و آنها قطعا با گوشی های هوشمند خود تحقیقات قیمت و کیفیت انجام خواهند داد. برای این کار باید شعارها را به شکلی پررنگ و خلاقانه در دکوراسیون فروشگاه قرار دهید.

مقاله پیشنهادی : اصول طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک

باید تاکید کنید که این تجربه منحصر به فردی برای مشتری است که محصولات شما را تازه، سرزنده و با کیفیت بالا ببیند و از آنها قدردانی کند. این امر تنها با طراحی حرفه ای در دکوراسیون فروشگاه امکان پذیر خواهد بود. قوی کردن برند خود و دانستن آنچه ارائه می دهد برای هویت فروشگاه بسیار مهم است. مشتری باید احساس امتیاز کند؛ زیرا در فروشگاه خرید می کند نه از خانه و مطمئن باشد که تصمیم درستی گرفته است.

تکنیک ها و اصول طراحی دکوراسیون فروشگاهاز نمادهای نوآورانه استفاده کنید

با استعاره‌هایی مانند نشانه ‌های قدردانی بزرگ، متن‌های «اشتراک»، آینه‌های سلفی در اتاق‌های رختکن می توانید فضای سرگرم‌کننده‌ای در دکوراسیون فروشگاه ایجاد کنید. کاری کنید که مشتریان از محصولاتی که به تازگی امتحان کرده اند لذت ببرند. به این ترتیب، آن‌ها می‌ توانند زمان بیشتری را در فروشگاه بگذرانند و با اشتراک‌گذاری آن در حساب ‌های رسانه‌های اجتماعی خودشان، به تبلیغ شما کمک کنند.

رویکرد مینیمالیستی در طراحی فروشگاه

مشتری را گیج نکنید. از مکان هایی که او می تواند نحوه استفاده از محصولات را درک کند، استفاده کنید. دکوراسیون فروشگاه باید فضایی تازه، آرام و مصمم ایجاد کند. بیش از حد محصولات فقط باعث ایجاد شک و تردید در مورد کیفیت آنها می شود. با این حال می توان یک قضاوت مثبت داشت که یک محصول خاص با صرف زمان زیاد با محصول کم ارائه شده است. دکوراسیون باید این کیفیت را آشکار کند و مشتری از کیفیت اطمینان داشته باشد.

تکنیک ها و اصول طراحی دکوراسیون فروشگاهاز قسمت های نشستن غافل نشوید

ایجاد مناطقی که مشتری در حین خرید در آنجا بنشیند بسیار مهم است. این جزئیاتی است که در بسیاری از فروشگاه ها نادیده گرفته می شود؛ زیرا غیر ضروری است. اما در دکوراسیون فروشگاه، نشیمن، فضایی است که خرید را پشتیبانی می کند. به مشتری اجازه می دهد استراحت کند، منتظر بماند و راحت فکر کند. البته طراحان داخلی به شما خواهند گفت که چه چیزی را در مقابل قسمت نشیمنگاه قرار دهید. باارزش ترین قسمت فروشگاه شما با تمام ظرافت خود فرد نشسته را جذب می کند.

بازتاب ها را در آینه ها به درستی تنظیم کنید

وقتی صحبت از دکوراسیون فروشگاه می شود، آینه ها می توانند به عنوان یک جزئیات مهم ظاهر شوند. اگر فکر می کنید آینه ها فقط خود را به مشتری نشان می دهند، قطعا در اشتباه هستید. آینه ها همچنین محصولات و کمپین های پشت سر را نشان می دهند. اگر به این جزئیات کوچک توجه کردید، هنگام قرار دادن آینه در دکوراسیون، به آنچه باید پشت آن باشد نیز توجه می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *