دکوراسیون داخلی

مزایا و ویژگی های طراحی آشپزخانه کلاسیک و اپن

مزایا و ویژگی های طراحی آشپزخانه کلاسیک و اپن
امتیاز شما به این مطلب

آشپزخانه یک عامل بسیار مهم در خانه بوده که به طور مستقیم بر تجربه و کیفیت زندگی روزمره تأثیر می گذارد. به ویژه برای صاحبان خانه که اغلب از آشپزخانه استفاده می کنند و عادت دارند زمان زیادی را در خانه سپری نمایند. بسیاری از افراد، آشپزخانه کلاسیک را به آشپزخانه اپن ترجیح می دهند و برخی هم برعکس. در این مقاله به بررسی مزایا و ویژگی های این دو طراحی آشپزخانه می پردازیم. با ما همراه باشید.

مزایا و ویژگی های طراحی آشپزخانه کلاسیک و اپنآشپزخانه کلاسیک یا اپن؟

وقتی صحبت از طراحی آشپزخانه به میان می آید، بیشتر مردم بر سر دوراهی «آشپزخانه کلاسیک در مقابل آشپزخانه اپن» قرار می گیرند. امروزه ، از آنجایی که هر دو مدل دارای ویژگی های مناسب در زندگی مدرن هستند، اکثر صاحبان خانه در تصمیم گیری برای انتخاب یکی از آنها در هنگام بازسازی خانه خود مشکل دارند. این یک واقعیت است که هر دو نوع آشپزخانه مزایا و معایب خاص خود را دارند. به همین دلیل، برنامه ریزان حرفه ای آشپزخانه توصیه می کنند که عادات زندگی خود را در نظر بگیرید و مزایا و معایب را از منظر سبک زندگی خود ارزیابی کنید.

کدام طرح ممکن است برای شما مناسب باشد؟

برای تصمیم گیری در این مورد، باید بتوانید ویژگی های اساسی آشپزخانه های کلاسیک و اپن را ارزیابی کنید. در نگاه اول ممکن است ویژگی های مهم هر دو نوع آشپزخانه را نبینید و تنها جنبه هایی که برای شما جذابیت دارند به چشم بیاید. به همین دلیل در زیر نکاتی را خواهید یافت که به شما در انتخاب مناسب ترین طراحی آشپزخانه کمک می کند.

مزایا و ویژگی های طراحی آشپزخانه کلاسیک و اپنآیا آشپزخانه شما یک فضای اجتماعی است؟

هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب طراحی آشپزخانه اپن یا آشپزخانه کلاسیک، ابتدا به معنای آشپزخانه برای شما توجه کنید. آیا آشپزخانه شما یک فضای زندگی است که فقط برای پخت و پز و آماده سازی از آن استفاده می کنید یا سبک زندگی دارید که در آن آشپزی، غذا خوردن و معاشرت انجام می شود؟

مقاله پیشنهادی : آشنایی با انواع دکوراسیون و سبک آشپزخانه

به عنوان مثال: آشپزی با همسر، فرزندان، دوستان، گفت و گوی صمیمانه در حین انجام کاری در آشپزخانه، تماشای تلویزیون و غیره. اگر از آشپزخانه فقط به عنوان محل پخت و پز استفاده می کنید، آشپزخانه کلاسیک برای شما مناسب تر خواهد بود. اگر آشپزخانه بخشی از معاشرت با دیگران برای شماست، مسلما سبک شما آشپزخانه های اپن خواهد بود.

شلوغی و نظافت آشپزخانه

بارزترین معایب آشپزخانه اپن این است که ظاهر یک آشپزخانه نامرتب بر اتاق نشیمن که محل زندگی مشترک اصلی شماست نیز تأثیر می گذارد. در واقع، اگر شما کسی نیستید که آشپزخانه خود را 24 ساعته منظم نگه می‌دارید و هر از گاهی نظافت آشپزخانه را به روز بعد می‌سپارید، طراحی آشپزخانه کلاسیک ممکن است برای شما مناسب‌ تر باشد.

مزایا و ویژگی های طراحی آشپزخانه کلاسیک و اپنبوی غذا از آشپزخانه متصاعد می شود

پخش بوهای آشپزی از آشپزخانه به اتاق نشیمن از جمله معایب آشپزخانه اپن است. پس اگر می خواهید بوهای آشپزخانه در آشپزخانه بماند و این موضوع برایتان مهم است، احتمالا باید طراحی آشپزخانه کلاسیک را ارزیابی کنید.

مدرن یا کلاسیک؟

اگرچه عملکرد و عادات استفاده در مقایسه آشپزخانه کلاسیک با آشپزخانه اپن به چشم می خورد، اما می توان گفت که این دو نوع آشپزخانه از نظر زیبایی شناسی، ویژگی های متفاوتی دارند. به طور کلی، سبک های طراحی مدرن، اسکاندیناوی، صنعتی و معاصر با طرح های آشپزخانه اپن و دکوراسیون های کلاسیک و کانتری با آشپزخانه های بسته سازگاری دارند.

طراحی آشپزخانه اپن به سبک کلاسیک بسیار دشوار خواهد بود. با این حال، فراموش نکنید که در میان مزایای آشپزخانه کلاسیک، قابلیت انطباق با هر سبکی وجود دارد، حتی اگر سبک کلاسیک خودنمایی کند. بنابراین اگر سبک کلاسیک را دوست دارید، آشپزخانه اپن چندان مناسب شما نخواهد بود، اما اگر سبک مدرن را دوست دارید، آشپزخانه داخلی را نیز می توانید انتخاب کنید.

مزایا و ویژگی های طراحی آشپزخانه کلاسیک و اپنفرزندان شما چقدر وقت در خانه می گذرانند؟

آنچه باعث تولد اپن آشپزخانه ها شد، تمایل مادران به تماشای فرزندان خود در حین مراقبت از آشپزخانه، متناسب با نیاز زمان بود. این نیاز به ویژه در دوره آموزش خانگی در طول فرآیند همه گیر مجدداً مورد توجه قرار گرفته است. اگر فرزند خردسال دارید، فراموش نکنید که از جمله مزایای طراحی آشپزخانه های اپن، این آشپزخانه ها به شما امکان آشپزی در حین زیر نظر داشتن فرزند و یا مطالعه، بازی یا تماشای کارتون در اتاق نشیمن را می دهند.

مقاله پیشنهادی : راهکارها و ترفندهای ساده برای تزیین آشپزخانه

حیوانات خانگی

حیوانات خانگی نزدیک ترین دوستان ما هستند که به زندگی ما شادی می بخشند. با این حال، تنها راه دور نگه داشتن گربه ها از پیشخوان آشپزخانه، بستن درب آشپزخانه است! بنابراین اگر حیوانات خانگی دارید و نمی خواهید آنها در آشپزخانه پرسه بزنند، این مورد را به لیست مزایای طراحی آشپزخانه کلاسیک اضافه کنید.

مزایا و ویژگی های طراحی آشپزخانه کلاسیک و اپنآیا اتاق نشیمن شما کوچک به نظر می رسد؟

اگر یک اتاق نشیمن کوچک و یک آشپزخانه کلاسیک دارید که در کنار هم هستند، یعنی دیوار یکسانی دارند، بهترین راه برای بزرگ تر کردن اتاق نشیمن، برداشتن دیوار آشپزخانه و ایجاد طراحی آشپزخانه اپن است.

آیا فضای آشپزخانه روشن است؟

در میان انبوه ساختمان ها در شهرهای بزرگ، گاهی آشپزخانه ها بر روی نمای مات قرار می گیرند. اگر آشپزخانه ای دارید که روشنایی ندارد، تبدیل آن به آشپزخانه اپن و ترکیب آن با اتاق نشیمن می تواند راه حلی اساسی برای این مشکل باشد. به هر حال، بارزترین ویژگی در میان مزایای طراحی آشپزخانه اپن این است که به اتاق نشیمن و آشپزخانه ظاهری بسیار روشن تر و جادارتر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *