ترفندهای دکوراسیون

نحوه شستن مبل حصیری و روش‌های تمیز نگه داشتن آنها

نحوه شستن مبل حصیری و روش‌های تمیز نگه داشتن آنها
امتیاز شما به این مطلب

از صندلی‌ها و مبل‌های حصیری بیشتر در فضای باز، باغ، حیاط، استخرها و … استفاده می‌شود و همانطور که می‌دانید در این فضاها مبلمان حصیری شما به راحتی کثیف می‌شوند و به شستشو نیاز پیدا می‌کنند. مثلا در باغ‌ها ممکن است گرد و غبار روی این مبلمان بنشیند یا در استخرها بعد از مدتی امکان به وجود آمدن قارچ روی آنها وجود دارد. به همین دلیل است که نحوه شستن مبل حصیری و روش‌های تمیز نگه داشتن آنها اهمیت بسیار بالایی پیدا می‌کند.

انواع مبلمان حصیری

مبل حصیری یا مبلی که با حصیر پوشیده شده است، یکی از انواع مبلمانی است که از حصیر دست‌بافت یا مصنوعی ساخته می‌شوند. مبل حصیر بافت در واقع از یک ماده‌ی سبک و مقاوم به نام چوب رویان ساخته می‌شود که برای سبک وزنی این نوع محصولات، به صورت رشته رشته در می آیند. رشته‌های چوب رویان، به دور هم قرار گرفته و به یکدیگر متصل می‌شوند.

مقاله پیشنهادی : بررسی انواع مبلمان حصیری و سازگاری آن با سبک های دکوراسیون

این نوع از مبل‌ها مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند اما نمی‌توان روی آنها حساب ویژه‌ای باز کرد. مخصوصا وقتی که روی آنها برف بنشیند یا آفتاب شدید بتابد. احتمالا همانطور که تاکنون متوجه شده‌اید مبل‌های حصیر بافت بسیار زیبا هستند اما مقاومت آنها در برار رطوبت، باران، برف و نور آفتاب به خوبی ظاهرشان نیست. در واقع این مبلمان به دلیل ساختار، نیاز به مراقبت و تمیز کردن بیشتری دارند و بافت حصیری آن ها در مقابل گرد و خاک و حشرات از مقاومت بسیار کمی برخوردار است. دقیقا به همین دلایل است که مبل‌های طرح حصیر بافت با متریال‌های دیگر تولید شده‌اند.

نحوه شستن مبل حصیری و روش‌های تمیز نگه داشتن آنهانحوه شستن مبل حصیری

  • ابتدا از روی مبل حصیری با یک مکنده یا خشک کن به طور دورانی خاک و گرد و غبار را حذف کنید.
  • سپس با یک پارچه نرم و خیس شده در آب و کمی مایع شوینده، روی مبل حصیری را پاک کنید.
  • برای خشک کردن، از یک پارچه خشک استفاده کنید و آرام آرام روی مبل حصیری بگذارید تا آب جذب شود.
  • اگر مبل حصیری خیلی کثیف است، بهتر است از یک مایع شوینده خاص برای مبل حصیری استفاده کنید. قبل از استفاده از هر مایع شوینده، توصیه می‌شود روی قسمتی که دید کاملی ندارد تست انجام دهید تا از خرابی مبل جلوگیری کنید.
  • توجه داشته باشید که تمامی مواد شوینده را کاملاً از روی مبل حصیری خود حذف کنید تا از خراب شدن مبل جلوگیری شود زیرا بافت مبل های حصیر بافت بسیار حساس می‌باشد.

نحوه شستن مبل حصیری و روش‌های تمیز نگه داشتن آنها

مبلمان طرح حصیری

در ساخت مبل طرح حصیری از پلیمر و مواد آنتی یووی و استابلایزر استفاده شده است. به همین دلیل در برابر ضربه و صدمات، اشعه UV، برف و باران مقاوم هستند و برای استفاده در فضاهای بیرونی مناسب می‌باشند. همچنین به دلیل جنس پلیمری، تنوع رنگی شاد و بسیاری دارند و برخلاف مبل های حصیر بافت به رنگ‌های قهوه ای، کرم و مشکی محدود نمی‌شوند.

از آنجایی که اغلب برای هم نشینی‌های دسته جمعی و شبانه در کنار آتش از مبلمان حصیری استفاده میکنند از مزیت‌های دیگر این نوع مبل نسبت به مبل حصیر بافت، خطرات کمتر برای قرار گرفتن در برابر آتش است. علاوه بر آن، مبل پلیمری طرح حصیر بافت نسبت به مبل‌های کاملا حصیر بافت بیشتر برای استفاده در فضای باز پیشنهاد می‌شود زیرا مقاومت آنها به آب و ضربه بیشتر است.

نحوه شستن مبل طرح حصیری

فرایند شستن مبل طرح حصیری کاملا متفاوت از آن چیزی‌ست که پیش‌تر گفته شد. به طورکلی شستن مبل و صندلی طرح حصیر بافت بسیار ساده‌تر از مبل و صندلی‌های کاملا حصیری است. به دلیل ساختار صاف و خمیدگی نداشتن سطح آن، تمیز کردن این نوع مبلمان و صندلی از آلودگی های خارجی بسیار آسانتر است.

مقاله پیشنهادی : نکات مهم و روش های اصولی نگهداری مبل کلاسیک

شستن مبلمان طرح حصیری برخلاف شستن مبل حصیر بافت، بسیار ساده و راحت تر است. شما می‌توانید تنها با آب و صابون یا هر محلول شوینده بدون خاصیت اسیدی، سطح مبل و صندلی‌های طرح حصیری را تمیز کنید.

در ابتدا، باید با یک پارچه خیس، سطح مبل را تمیز کنید. اگر کثیفی مبل با پارچه خیس برطرف نشد از محلول شست و شو استفاده میکنید و با استفاده از محلول شستشو، سطح مبل را تمیز میکنید.

نحوه شستن مبل حصیری و روش‌های تمیز نگه داشتن آنهامبلمان حصیری یا مبلمان طرح حصیری؟

نکته اصلی بین شستن مبل حصیری و مبل پلیمری طرح حصیر بافت، در نوع استفاده از محلول شست و شو و نحوه پاک کردن آن است. احتمالا تاکنون متوجه شده‌اید که شستن مبل حصیری دردسر زیادی دارد اما در مقابل مبل‌های طرح حصیری بسیار راحت شسته می‌شوند. لازم به ذکر است که اگر مواد شوینده از روی مبل‌های حصیر بافت به طور کامل پاک نشوند اثرات مخربی روی آنها می‌گذارند.

با این وجود، مبل حصیر بافت و مبل پلیمری طرح حصیر بافت، هر دو گزینه‌های خوبی برای استفاده در فضای باز و داخلی هستند. به طور کلی، انتخاب بین مبل حصیر بافت و مبل پلاستیکی طرح حصیر بافت بستگی به سلیقه و نیاز شما دارد. هر کدام از آنها دارای ویژگی ها و مزایایی هستند که باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید. پیشنهاد ما به شما مبلمان طرح حصیری است زیرا علاوه بر شستشوی راحتتر مقاومت بیشتری دارند. علاوه بر این رنگ بندی آنها محدود نیست و شما می‌توانید در هر رنگ و طرح هماهنگ با دکوراسیون خود نسبت به خرید اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *