ترفندهای دکوراسیون

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چیست و چه مزیتی دارد؟

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چیست و چه مزیتی دارد؟
امتیاز شما به این مطلب

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چیست و چه مزیتی دارد؟

حتما ساختمان هایی که نمای نورپردازی شده دارند را دیده‌اید و نظرتان به آن‌ها جلب شده است. نورپردازی هوشمند ساختمان ها اخیرا بسیار پرطرفدار شده است و در خیلی از ساختمان های نوساز دیده می‌شود. انواع نورپردازی می‌تواند باعث دیده شدن بیشتر معماری ساختمان در شب شده و تاثیر زیادی بر دکوراسیون و نمای ساختمان بگذارد.

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چیست و چه مزیتی دارد؟

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چیست؟

همان طور که گفته شد نورپردازی ساختمان به آن جلوه‌ی زیادی می‌دهد و به دیده شدن آن کمک زیادی می‌کند. همچنین به آن شخصیت می‌دهد. از آنجایی‌که اولین چیزی که از ساختمان دیده می‌شود نمای آن است، بنابراین نمای زیبای یک ساختمان از پارامترهای بسیار مهم و تاثیرگذار است. حال ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که نورپردازی هوشمند نمای ساختمان به چه معنا و چگونه است؟

مقاله پیشنهادی : روف گاردن چیست و چگونه طراحی و نگهداری می‌شود؟

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان در واقع به این معنی است که به‌راحتی می‌توان زمان روشن و خاموش شدن چراغ‌های LED، مقدار و میزان روشنایی، تعداد چراغ‌های LED روشن و نوع نورپردازی را به دلخواه و متناسب با نیازها تعیین و تنظیم کرد. پس می‌توان گفت که نور پردازی هوشمند، روشنایی ساختمان را نظارت و کنترل می‌کند.

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چیست و چه مزیتی دارد؟

به کارگیری تکنولوژی موبایل در نورپردازی هوشمند نمای ساختمان

برای این کار می‌توان از اپلیکیشن‌های موبایل و یا دستگاه‌های دیگر کمک گرفت و نورپردازی مورد نظر را تنظیم کرد. البته این‌کار از طریق اینترنت و سیستم مرکزی نیز امکان‌پذیر است. بنابراین سیستم مرکزی، کل سیستم روشنایی نما را از طریق اپلیکیشن موبایل که برای این منظور است کنترل و تنظیم می‌کند. با فعال کردن تنظیمات مورد نظر، سیگنالی به سیستم مرکزی فرستاده می‌شود تا آن ویژگی بر روی نمای ساختمان انحام گیرد. برای مثال با تعیین زمان روشن و خاموش شدن چراغ‌ها بر روی اپلیکیشن موبایل، این تنظیمات بر روی روشنایی نمای ساختمان اعمال می‌شوند و چراغ‌ها با همان زمان روشن و خاموش می‌شوند.

همچنین با مدیریت درست روشنایی می‌توان کنترل بهتری بر روی رنگ و شدت نور چراغ‌ها داشت. بنابراین سیستم هوشمندی که متناسب با نیازهای ساختمان باشد، بالاترین سطح عملکرد را خواهد داشت.

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چیست و چه مزیتی دارد؟

مزایای نورپردازی هوشمند نمای ساختمان

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان علاوه‌بر آنکه با توجه به نیازهای ساختمان قابل تنظیم است؛ مزایای دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر است:

  • تأکید بیشتر در زیبایی
  • کنترل و نظارت بیشتر
  • دسترسی بهتر و راحتی بیشتر
  • صرفه‌جویی در هزینه‌
1. تأکید بیشتر در زیبایی

عموما نور و روشنایی تاثیر زیادی بر روی افراد دارد. روشنایی هوشمند نما، سنسورهایی دارد که در طول روز نور را فیلتر و به‌طور اتوماتیک چراغ‌ها را کم‌نور می‌کند و در شب شدت نور را زیاد کرده و زیبایی نمای ساختمان را افزایش می‌دهد. پس نورپردازی هوشمند برای تاثیر گذاشتن بر افراد ساکن در ساختمان و عملکرد عالی ساختمان، بسیار قدرتمند است.

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چیست و چه مزیتی دارد؟

2. کنترل و نظارت بیشتر

سنسورهایی که در نور پردازی هوشمند وجود دارند عموما” برای اهداف مختلفی که مهم‌تربن آن نظارت و کنترل روشنایی نمای ساختمان است، تعبیه می‌شود. کنترل نور برای تاکید بر روی مصرف انرژی و درعین‌حال زیبایی است. در سیستم‌های نورپردازی هوشمند می‌توان بر روی همه چیز کنترل و نظارت داشت. درحالی‌که نورپردازی غیرهوشمند فقط روشن و خاموش کردن چراغ‌ها را کنترل می‌کند.

3. دسترسی بهتر و راحتی بیشتر با نورپردازی هوشمند نما

نورپردازی هوشمند دسترسی بهتر و راحت‌تری دارد. شما به‌راحتی می‌توانید از طریق اپلیکیشن نصب شده بر روی موبایل و یا هر دستگاه دیگری با استفاده از اینترنت در هر جای دنیا که باشید، میزان و شدت نورپردازی را تنظیم و مدیریت کنید. همچنین در مواردی این سیستم نور پردازی هوشمند خرابی و سوختگی لامپ‌ها را نیز اعلام می‌کند. بنابراین درصورتی‌که به اینترنت دسترسی داشته باشید، کنترل و نظارت بر روی روشنایی به‌راحتی و در کمترین زمان انجام می‌شود.

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چیست و چه مزیتی دارد؟

4. صرفه‌جویی در هزینه

گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلفی چراغ‌های نما نیاز به خاموش شدن داشته باشند. استفاده از سیستم هوشمند نورپردازی نمای ساختمان این امکان را می‌دهد تا بتوان تعداد چراغ‌ها و شدت روشنایی آن‌ها را تنظیم کرد که باعث کاهش مصرف انرژی و درنتیجه کاهش هزینه‌های برق مصرفی می‌شود.

از آنجایی که با افزایش فناوری های جدید و مدرن می‌توان به سرعت سازگار شد، بنابراین می‌توان به راحتی از نور پردازی هوشمند نمای ساختمان نیز برای کسب عملکرد بهتر در ساختمان استفاده کرد. این امکان هم به صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک می‌کند و هم می‌توان نظارت و کنترل بیشتری بر روشنایی نمای ساختمان داشت.

نورپردازی هوشمند نمای ساختمان چیست و چه مزیتی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *