ترفندهای دکوراسیون

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب
امتیاز شما به این مطلب

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب

با توجه به نیازهای مختلف هر خانواده از کمد دیواری اتاق خواب، طرح‌های مختلفی برای آن وجود دارد. البته همه اتاق‌خواب‌ها فضای کافی برای نصب کمد دیواری ندارند و شما مجبورید برای این خانه‌ها از کمدهای متحرک استفاده کنید. مزیت این کمدها این است که می‌توانید با جابه‌جا کردن آن‌ها تغییری در دکوراسیون خانه ایجاد کنید.

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب

اگر شلوغی اتاق غیرقابل تحمل است و به فکر نصب کمد دیواری جدید در اتاق خواب هستید؛ اما نمی‌دانید کدام طرح کمد دیواری اتاق خواب را انتخاب کنید با ما همراه شوید تا با بررسی انواع کمد دیواری جدید و لیست‌کردن نیازهای شما از کمد دیواری، بتوانید بهترین رنگ برای کمد دیواری و البته بهترین طرح را انتخاب کنید.

انواع کمد دیواری اتاق خواب

همه می‌دانیم هر اتاق به یک کمد دیواری احتیاج دارد. یک اتاق برای مرتب نگه‌داشتن لباس‌های اعضای خانواده، اتاق کودک برای جمع‌کردن اسباب‌بازی‌های ریز و درشت، اتاق محصل یا دانشجو برای محافظت از تعداد زیادی کتاب و جزوه؛ حتی گاهی کمد دیواری قرار است نقش یک سوپرمارکت را برای اعضای خانواده ایفا کند.

انواع کمد اتاق خواب بر اساس ساختار:

در ساده‌ترین توضیح، کمد بر اساس ساختار به کمدهای دیواری توکار و کمدهای مستقل تقسیم می‌شود. اگر مستاجر هستید و مجبورید جابه‌جایی‌های زیادی را درطول چند سال تجربه کنید؛ کمد مستقل بهترین راهکار برای شماست. این کمدها در ابعاد و طرح‌های مختلف ساخته می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به حجم وسایلی که دارید بهترین طرح کمد را خریداری کنید. اما کمدهای دیواری توکار با توجه به فضای اتاق طراحی و نصب می‌شوند. اغلب منظور از کمد دیواری همین نوع از کمد است.

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب

انواع کمد اتاق خواب بر اساس طراحی:

در این تقسیم‌بندی بسته به نوع طراحی کمد دیواری، طرح کمد دیواری را به انواع متعددی مثل کمدهای ریلی، کمدهای آینه‌ای، کمد با در لولایی، کمدهای کشویی و کمد دیواری بدون در تقسیم می‌کنند.

مقاله پیشنهادی : ایده های خلاقانه برای دیزاین و طراحی خانه های کوچک آپارتمانی

بهتر است پیش از بررسی طرح‌های مختلف کمد دیواری، دلایلی که باعث شده است به فکر کمد دیواری جدید باشید و وسایلی که قرار است در فضای کمد قرار بگیرند را لیست کنید و بر اساس اولویت‌بندی این فاکتورها طرح های کمد دیواری را رد یا تایید کنید تا بتوانید بهترین کمد دیواری اتاق خواب را داشته باشید.

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب

طرح های کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری اتاق خواب اگر به‌درستی طراحی شده باشد، می‌تواند وسایل متفاوتی را در خود جای دهد. معمولا کمد دیواری را برای نظم‌دادن به لباس‌ها می‌شناسیم ولی اگر وسایل دیگری در خانه دارید که نمی‌دانید چطور به آن‌ها سامان دهید، حتما طراحی‌های مختلف کمد دیواری را بررسی کنید تا ببینید چطور با انواع کمد دیواری جدید می‌توانید اتاق‌هایی مرتب داشته باشید.

کمد دیواری جادار برای اتاق کوچک

زمانیکه متراژ اتاق خیلی بزرگ نیست، کمی در طراحی کمد دیواری برای اتاق خواب با محدودیت روبه‌رو هستید. بهترین حالت برای اتاق‌های کوچک این است که کمی فضای تورفتگی در دیوار اتاق وجود داشته باشد تا راحت‌تر بتوانید کمد را به اتاق اضافه کنید. در اتاق‌های کوچک باید فضایی که برای کمد دیواری جادار برای اتاق کوچک در اختیار دارید را مشخص و از میان انواع مدل کمد دیواری شیک و جادار، کاربردی‌ترین را برای وسایلتان انتخاب کنید.

مثلا در اتاق های کوچک، در کمد دیواری اتاق خواب باید بخشی برای آویزکردن لباس‌ها، بخشی برای تاکردن و گذاشتن لباس‌های بافت و تی‌شرت‌ها و حتی فضایی به‌عنوان کتابخانه در نظر گرفته شود.

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری در تورفتگی های دیوار

گفتیم اگر یکی از دیوارهای اتاق خواب فرورفتگی داشته باشد، بهترین فرصت برای اجرای طرح کمد دیواری اتاق خواب است. اگر طراحی درستی داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید در یک فضای کوچک وسایل زیادی بچینید.

دیوار کنار در اتاق معمولا بهترین موقعیت برای کمد دیواری اتاق خواب است و بسته به اندازه دیوار می‌توانید کمد دیواری کوچک تا بزرگی داشته باشید. پس اگر چنین دیواری در اتاق خوابتان آزاد است و کمبود کمد دیواری در این اتاق احساس می‌شود، حتما به فکر طراحی و ساخت یک کمد دیواری کوچک برای این دیوار و ایده خلاقانه برای قفسه بندی کمد دیوار ی کوچک باشید.

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب

طرح های کمد دیواری مدرن اتاق خواب

کمد دیواری مدرن اغلب بدون در است و طبقات و کشوهای مختلفی برای گذاشتن لباس، کیف و کفش شامل می‌شود. مزیت این کمدها در این است که اگر وسایل را با نظم و ترتیب مشخصی بچینید، می‌تواند به‌عنوان دکوراسیون اتاق خواب هم عمل کند.

این مدل کمد دیواری شیک و جادار در خانه‌های آپارتمانیِ امروز، جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. با توجه به نیازهایی که از یک کمد دیواری دارید، می‌توانید با دست باز طراحی‌های مختلفی برای کمد دیواری بررسی و بهترین نمونه را در اتاق اجرا کنید.

مقاله پیشنهادی : پنتری روم یا انبار خوراکی ها چه کاربردی دارد؟

ناکفته نماند که کمد دیواری مدرن یک راهکار خوب برای استفاده از فضای پرت اتاق است. اگرچه ایده برای پرتی خانه بسیار زیاد است ولی اگر فضای خانه کمی کوچک است و با مشکل کوچک بودن کمد دیواری روبه رو هستید، حتما به ساخت کمد دیواری مدرن برای این گوشه های پرت فکر کنید.

در کمد دیواری مدرن اتاق خواب، جای مناسبی برای کفش‌ها و کیف‌ها در نظر گرفته می‌شود و شاید جذابیت آن هم همین باشد که هر آنچه برای ست‌کردن یک استایل شیک احتیاج دارید، پیش چشمتان قرار می‌گیرد. البته چون کیف و کفش‌ها در رنگ‌های مختلف هستند، کمد مدرن به رنگی‌شدن اتاق و دکوراسیون جذاب آن هم کمک می‌کند. بنابراین زمان انتخاب کمد دیواری مدرن برای اتاق خواب باید در کنار فاکتورهای دیگر به رنگ دیوار اتاق خواب هم توجه کنید.

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب

استند لباس برای دکوراسیون اتاق خواب

اگر به هر دلیلی انواع کمد دیواری جدید شما را به خود جذب نمی‌کند و دنبال ایده‌های نوین برای سامان‌دهی وسایل اتاق خواب هستید، استند لباس هم می‌تواند یک راهکار یا پیشنهاد ایدئال باشد. استند یا رگال لباس برای اتاق‌های کوچک که قرار است تعداد کمی لباس را در خود نگه‌دارند، بهترین راهکار برای دکوراسیون است. طراحی‌های مختلفی برای این استند وجود دارد که متناسب با سلیقه خودتان می‌توانید مدل و رنگ مناسب را تهیه کنید.

در صورتی که استند لباس را برای اتاق انتخاب می‌کنید، باید حواستان باشد که در این استند باید همیشه نظم را رعایت کنید تا ظاهر اتاق‌تان زیبا باشد. اگر مرتب کردن کمد برای شما کار سختی است حتما به مطلب ترفند مرتب کردن کمد لباس سر بزنید تا کمی از دشواری داشتن کمد مرتب کاسته شود.

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب

اتاق لباس برای خانه‌های بزرگ

در کنار اینکه همه کمد دیواری اتاق خواب کوچک برای نظم دادن به وسایل و لباس‌هایمان را در اختیار داریم، اما داشتن اتاق لباس یکی از آرزوهای مشترک همه ماست. اتاقی که تمام لباس‌ها، کیف و کفش در آن چیده شده‌اند و شما جلو آینه قدی اتاق می‌توانید بهترین استایل را برای خودتان بسازید.

اتاق لباس یک کمد دیواری بسیار بزرگ است که تمام اتاق خواب را به خود اختصاص داده است. شما می‌توانید این اتاق را با در شیشه‌ای از فضای خوابتان جدا کنید یا کلا یک اتاق را به‌عنوان اتاق لباس در نظر بگیرید. اتاق لباس کشو، طبقه و باکس‌های زیادی دارد که هیچ محدودیتی در فضا برای چیدمان وسایل ندارید.

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب

نشان‌دادن اتاق لباس در این مطلب با این هدف است که به ایده‌های جدیدی که برای طراحی اتاق لباس به‌کار رفته را بردارید و در کمد دیواری خودتان اجرا کنید. در واقع برای طراحی انواع کمد دیواری، هیچ محدودیتی وجود ندارد و کافی است با بررسی نمونه‌های متعدد به بهترین طراحی برای جانمایی وسایل در کمد دیواری برسید.

طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب مهم است

اگر می‌خواهید یک کمد دیواری جادار برای اتاق کوچک طراحی کنید، اول فضای اتاق را بررسی کنید تا بتوانید بیشترین فضای ممکن را به کمد دیواری اختصاص دهید. بعد از آن باید متناسب با فضا، طبقات و کشوهای بیشتری برای چیدن وسایل در کمد در نظر بگیرید؛ در واقع مرحله مهم بعدی طراحی داخل کمد دیواری اتاق برای استفاده بهینه از فضای کمد است.

به‌عنوان یک نکته مهم یادآوری می‌کنیم که حتما جایی برای یک آینه در این کمد دیواری در نظر بگیرید. آینه می‌تواند روی در کمد نصب شود یا بخشی از فضای داخلی کمد را به خود اختصاص دهد؛ مهم این است که حتما در کمد دیواری یک آینه بگذارید تا در کنار تزیین اتاق با آینه، بتوانید به کمک آینه استایلی زیباتر برای خود بسازید.

ایده های کاربردی برای کمد دیواری اتاق خواب
خلاصه مطلب

در این مطلب سعی کردیم توضیحات لازم برای آشنایی با انواع طرح های کمد دیواری را بیان کنیم تا پیش از ثبت سفارش ساخت و نصب کمد دیواری به نجار، تمام معیارهای ضروری برای داشتن یک کمد دیواری جادار و منظم بررسی کنید.

انواع کمد دیواری به‌ویژه کمد دیواری مدرن را نشان دادیم و گفتیم حتی بررسی اتاق کمد در خانه‌های بزرگ به شما ایده‌های کاربردی برای طراحی کمد دیواری کوچک و جادار ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *