ترفندهای دکوراسیون

ایده هایی برای استفاده از گلدان های سفالی بزرگ در دکوراسیون

ایده هایی برای استفاده از گلدان های سفالی بزرگ در دکوراسیون
1/5 - (1 امتیاز)

در دنیای امروز، گلدان‌های مدرن هویت و جایگاه ویژه‌ای در دکوراسیون خانه دارند؛ به خصوص انواع گلدان سفالی بلند و بزرگ که فضاهای مرده خانه و کنج‌های دور از دسترس را زنده می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم با نسل جدید گلدان‌های سفالی که با طرحی خلاقانه و به دست هنرمندان خوش ذوق امروزی خلق شده‌اند، آشنا شویم. اگر دوست دارید که با تغییر فصل حس و حال خانه خود را دگرگون کنید، با ما همراه باشید.

ایده هایی برای استفاده از گلدان های سفالی بزرگ در دکوراسیونسه نکته مهم برای انتخاب گلدان سفالی بلند و بزرگ

تا به حال برای شما پیش آمده که با شوق و ذوق زیاد، گلدانی را به عزیزی هدیه بدهید و بعد از مدتی که به خانه‌اش می‌روید، ناخواسته چشم‌تان به دنبال آن گلدان بگردد؟

واقعا حس شیرینی است ببینیم که هدیه ما به زیبایی در خانه دوستی جا خوش کرده است. در واقع، با این کار نمی‌خواهیم حال و اوضاع هدیه‌مان را جویا شویم، بلکه خوش سلیقگی خودمان را محک می‌زنیم و از این که هدیه ما مورد پسند صاحبخانه قرار گرفته، قند توی دل‌مان آب می‌‌شود.

مقاله پیشنهادی : نکات مهم برای انتخاب تابلو در دکوراسیون داخلی

شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما انتخاب گلدان نیازمند به خرج دادن سلیقه و جست‌و‌جوی زیادی است. حتی برای خانه خودمان هم که می‌خواهیم یک گلدان سفالی بزرگ بخریم، نگران هستیم که مبادا با دکوراسیون اصلی جور در نیاید! برای این که بتوانیم انتخاب خوبی داشته باشیم، کافی است سه فاکتور زیر را در نظر بگیریم:

ایده هایی برای استفاده از گلدان های سفالی بزرگ در دکوراسیونسفارشی‌سازی گلدان سفالی بزرگ

اگر گلدان مورد علاقه خود را پیدا نمی‌کنید؛ شاید هنوز ساخته نشده است! بنابراین، می‌توانید از سازنده بخوانید تا تصویر دلخواه، گل مورد علاقه یا حتی بیت شعر مد نظرتان را روی یک گلدان سفالی بلند به صورت برجسته حک کند. با این کار گلدان شما طبق سلیقه خودتان سفارشی‌سازی شده و از خرید آن پشیمان نخواهید شد. چرا که فراتر از موضوع زیبایی، با آن پیوند احساسی برقرار کرده‌اید.

ایده هایی برای استفاده از گلدان های سفالی بزرگ در دکوراسیونانتخاب رنگ برای گلدان سفالی مدرن

یک قانون نانوشته در مورد خرید لوازم دکوری هست و آن هم این که اگر در انتخاب رنگ دچار تردید شدید، یک رنگ خنثی را انتخاب کنید. یک گلدان سفالی بزرگ با رنگ خنثی با هر المان دیگری از دکوراسیون سازگار شده و تم اصلی خانه را به هم نمی‌زند.

ایده هایی برای استفاده از گلدان های سفالی بزرگ در دکوراسیونشناخت طرح جدید برای گلدان های سفالی

به بازار که بروید انواع گلدان سفالی بزرگ و کوچک را با طرح‌های ترک خورده، لعاب‌دار، شفاف، پاستلی و ده‌ها مدل دیگر پیدا می‌کنید؛ اما کدام یک قدیمی و از مُد افتاده نیست؟ کدام یکی را بخریم تا حس باز کردن کادوهای عروسی دهه شصت را تداعی نکند؟ اگر با هنر پتینه آشنا باشید، می‌دانید که گلدان‌های پتینه‌کاری و کهنه‌کاری شده، مدرن‌ترین سبک موجود در بازار هستند.

ایده هایی برای استفاده از گلدان های سفالی بزرگ در دکوراسیونایده هایی برای تزیین گلدان سفالی

گفتیم که در دکوراسیون مدرن، گلدان‌ها دارای هویت و جایگاه هستند و الزاما نیازی به تزیین ندارند. یک گلدان سفالی بزرگ یا پتینه‌کاری شده به اندازه کافی زیبا هست که به تنهایی دکور خانه ما را تکمیل کند. با این وجود، بهتر است نکات زیر را برای گرفتن ایده با هم بخوانیم:

تزیین گلدان سفالی بزرگ با عناصر طبیعی

سنگ، خاک، چوب و عناصر برگرفته از طبیعت زیبایی، اصالت و امنیت را با خود به همراه می‌آورند. بهترین مکمل‌ها برای یک گلدان سفالی که در اصل از خاک رس ساخته شده، تکه‌های سنگ طبیعی، مهره‌های سنگی و چوبی هستند.

ایده هایی برای استفاده از گلدان های سفالی بزرگ در دکوراسیونتزیین گلدان سفالی بلند با گلدان های کوتاه تر

بله درست شنیدید! برای تزیین و تعدیل وزن یک گلدان سفالی بلند، می‌توانید یک یا دو گلدان کوتاه‌تر در کنار آن قرار دهید؛ به طوری که ارتفاع یک سوم پایینی را پوشش دهد.

تزیین گلدان سفالی بزرگ با شمع

عناصر چهارگانه را که می‌شناسید: آتش، هوا، آب و خاک. ارتباط برقرار کردن با عناصر چهارگانه ریشه در ناخودآگاه ما دارد و قرار گرفتن در نزدیکی آن‌ها احساس آرامش را به همراه می‌آورد. علاقه ما نسبت به آب‌نماها، آتش‌دان‌ها، بوی خاک نمناک و هرچیزی که تداعی کننده عناصر چهارگانه باشد، غریزی است. شمع هم که نماد آتش است، پس چرا سفال و شمع را با هم ترکیب نکنیم؟

مقاله پیشنهادی : ایده‌های خلاقانه برای دکور ستون وسط پذیرایی خانه

نکته: اگر ممکن است گل خشک یا هر شیء قابل اشتعال دیگری در نزدیکی گلدان شما قرار بگیرد، از شمع‌هایی که نور مصنوعی تولید می‌کنند، استفاده کنید.

ایده هایی برای استفاده از گلدان های سفالی بزرگ در دکوراسیونتزیین گلدان سفالی با گیاهان خشک

استفاده از گیاهان خشک مانند پامپاس، گل نی، گندم خشک، گل عروس، راسکوس و گل خرگوشی در تزیین گلدان‌های سفالی، مدرن‌تر از گل‌های مصنوعی به نظر می‌رسد. خبر خوش این که حتی نیازی نیست که برای تهیه این گیاهان هزینه‌ای هم صرف کنید، بیشتر این گیاهان در حاشیه شهر و پارک‌ها می‌رویند.

ایده هایی برای استفاده از گلدان های سفالی بزرگ در دکوراسیوننکته: اگر حیوان خانگی دارید، مطمئن شوید که نمی‌تواند به گیاهی مثل پامپاس دسترسی پیدا کند. به طور کلی بازی کردن حیوان با گل خشک ممکن است سیستم تنفسی‌اش را به خطر بیندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *